Agresywna zabudowa Krakowa? Będzie nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Co wyniknie z tej dyskusji? Radni PiS zawnioskowali o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Chcą przepytać prezydenta Jacka Majchrowskiego i jego ludzi na okoliczność agresywnej zabudowy miasta.

Nadzwyczajna sesja ma się odbyć 6 marca. Radni chcą zapytać prezydenta, dlaczego tak często wydaje tzw WZ, ZRID oraz pozwolenia na budowę. Kraków od dłuższego czasu obsiany jest dźwigami, place budowy są wszechobecne.

Radni PiS chcą, aby na sesję mogli przyjść mieszkańcy, którzy będą mogli zrozumieć, dlaczego miasto przypomina wielki plac budowy. – Chcemy, aby mieszkańcy mogli się dowiedzieć, dlaczego prezydent często podejmuje decyzje przychylne deweloperom, a nie mieszkańcom – powiedział na antenie Radia Kraków Michał Drewnicki.

 

 

– Naszym zdaniem ta dyskusja to nie jest zły pomysł, bo w ostatnim czasie w mediach ukazało się dużo przekłamań na ten temat. Będzie to okazja, by wyjaśnić radnym, jak funkcjonują przepisy w tej sprawie. Decyzje o wydawaniu pozwolenia na budowę czy wydania WZ to nie są decyzje uznaniowe urzędnika. On musi działać zgodnie z prawem – mówi rzecznik prezydenta, Monika Chylaszek.

Chylaszek dodaje, że Miasto próbowało blokować niektóre budowy, a potem przegrywało w sądzie. – Dlatego traktujemy to spotkanie jako okazję do wyjaśnienia wątpliwości – dodaje.

(wm)

fot. Pixabay

Najnowsze

Co w Krakowie