Akademia Muzyczna ma nowego rektora

Musisz przeczytać

Prof. dr hab. Wojciech Widłak będzie rektorem Akademii Muzycznej w Krakowie. Już w pierwszym głosowaniu otrzymał bezwzględną większość głosów elektorskich, choć o najważniejsze stanowisko na tej artystycznej uczelni rywalizowało z nim jeszcze 3 innych kandydatów.

Nowy rektor Akademii Muzycznej w Krakowie ma niespełna 50 lat (rocznik 1971). Prof. dr hab. Wojciech Widłak to kompozytor, pedagog, dawniej także krytyk muzyczny i organista. Autor ok. 50 kompozycji (symfoniczne, kameralne, wokalne, solowe), utworów i opracowań liturgicznych. W latach 2012-16, 2016-2020 – dziekan Wydziału Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie. Był członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych (lata 2000’) i członkiem Archidiecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej przy Metropolicie Krakowskim (lata 90’ i 2000’).

Wojciech-Widłak (fot.-Bartek Barczyk- amuz.krakow.pl

„Kolegium Elektorów Akademii Muzycznej w Krakowie powierzyło mi w drodze wyboru funkcję rektora Uczelni. Pragnę serdecznie podziękować Szanownym Elektorom za okazane zaufanie i tak silne wsparcie już w pierwszej turze głosowania. To dla mnie wielki zaszczyt, a przede wszystkim zobowiązanie do wytężonej pracy na rzecz wspólnego dobra, jakim jest nasza Akademia. Dziękuję zarówno Społeczności Akademii, jak i Radzie Uczelni za wskazanie mojej kandydatury” – czytamy w liście nowego rektora Akademii Muzycznej. Prof. Widłak prosi w nim „Wszystkich Członków Wspólnoty Akademii o wsparcie moich przyszłych działań, które będę podejmował wraz ze współpracownikami w duchu dialogu i porozumienia oraz realizacji nadrzędnego celu, jakim jest dobro Uczelni”.

GS

Nowi rektorzy na innych krakowskich uczelniach

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński
Obraz 1 z 8

Prof. Jacek Popiel został 306. rektorem najstarszej polskiej uczelni - Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był jedynym kandydatem, opowiedziało się zanim 193 elektorów, 15 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Do tej pory prof. Jacek Popiel był prorektorem ds. polityki kadrowej i finansowej. (fot. materiały prasowe)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca