Aktor z Krakowa pozwał Skarb Państwa za… smog! „Czasem z trudem udaje mi się dokończyć spektakl.”

Jerzy Stuhr w filmie "Doskonałe popołudnie" / fot. materiały dystrybutora

Legendarny krakowski aktor, Jerzy Stuhr postanowił pozwać Skarb Państwa za naruszenie prawa do korzystania z niezanieczyszczonego powietrza. Artysta twierdzi, że przeszedł chorobę nowotworową i jest w grupie podwyższonego ryzyka. Stuhr domaga się odszkodowania w wysokości 20 tys. złotych – możemy przeczytać na stronie TVN24. 

We wtorek w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia aktor złożył zeznania. Razem z nim o zadośćuczynienie od Skarbu Państwa walczą dziennikarz Mariusz Szczygieł oraz konsultant medyczny Tomasz Sadlik. 

Jerzy Stuhr ma mieć problemy z górnymi drogami oddechowymi. W 2011 roku okazało się, że aktor choruje na nowotwór krtani. Już wcześniej artysta miał problemy ze zdrowiem, bo przeżył zawał. Przez to aktor ma być w grupie podwyższonego ryzyka. 

– Odczuwam coraz bardziej trud wykonywania zawodu. Czasem z trudem udaje mi się dokończyć spektakl – twierdzi Jerzy Stuhr. 

Przez smog aktor ma mieć problemy ze… stresem. Artysta twierdzi, że stresują go sytuacje, kiedy ma wejść na scenę i obawia się, że będzie musiał z niej zejść w czasie spektaklu z powodu kaszlu. Aktor nie może odmówić grania w spektaklu, gdy jest alarm smogowy.

– Nie ma rady, trzeba iść i grać, bo ludzie zapłacili za bilety – argumentował.

Stuhr domaga się odszkodowania w wysokości 20 tys. złotych. Chce, by pieniądze zostały przelane na konto fundacji, zajmującej się pomocom dzieciom z problemami onkologicznymi. 

Przypomnijmy, że Jerzy Stuhr gra również w Krakowie, w spektaklu w Łaźni Nowej „Wałęsa w Kolonos”. 

Więcej informacji o rozprawie w TVN24. 

js/TVN24.pl

Zobacz także