Aktywny senior poszukiwany! Dołącz do niezwykłej rady

Jesteś aktywnym seniorem/seniorką, co lubi brać sprawy we własne ręce? A może twój/a dziadek lub babcia udzielają się w Centrum Aktywności Seniora? Właśnie rusza nabór do Rady Krakowskich Seniorów. Nie czekaj, zgłoś się!

Rada Krakowskich Seniorów to 25-osobowe ciało o charakterze inicjatywnym, doradczym i konsultacyjnym wobec organów Gminy Miejskiej Kraków. Jej celem jest zapewnienie osobom starszym wpływu na sprawy miejskie i lokalne, zwłaszcza te dotyczące najstarszego pokolenia.

Członkiem RKS może zostać osoba, która ma ukończone 60 lat i jest popierana przez organizacje działające na rzecz osób starszych albo przez co najmniej 20-osobową grupę mieszkańców z tego samego przedziału wiekowego.

Kandydatury można zgłaszać osobiście, składając właściwe formularze do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia na ul. Dekerta 24 (segment B, pok. 4 lub 5). Formularz wraz z odpowiednim załącznikiem można złożyć też na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 w kopercie opatrzonej informacją: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Dekerta 24, segment B, pok. 4 lub 5 „Rada Krakowskich Seniorów”.

Ogłoszony został również termin walnego zebrania przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, podczas którego odbędą się wybory do RKS. Zebranie zostanie zorganizowane 28 października i rozpocznie się o godz. 14.00 w sali obrad UMK na pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do Rady Krakowskich Seniorów i Komisji Wyborczej udzielane są pod numerami telefonów 12 616 78 06 lub 12 616 78 02, a także w Wydziale Polityki Społecznej i Zdrowia UMK – Referat ds. Seniorów, ul. Dekerta 24, parter, segment B, pok. 4 lub 5.

js/krakow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie