Ale heca! Bardzo odważny pomysł ZIKiT-u. Podoba się? [wideo]

fot. MPK Kraków

No tego po naszych urzędnikach to się nie spodziewaliśmy! Właśnie zdecydowali, że w najbliższych dniach w wybranych tramwajach będzie można usłyszeć kultowy tekst ze świetnej komedii „Chłopaki  nie płaczą”.

Przypomnijmy – charyzmatyczna postać „Szefa” granego przez Bohdana Łazukę w dość jasny i konkretny sposób instruuje syna jak zorganizować gościom wycieczkę do muzeum lotnictwa.

„A jeżeli będą chcieli iść do Muzeum Lotnictwa, to zabierzesz ich do Muzeum Lonictwa, kur***” – brzmi cytat, ale w krakowskich tramwajach ostatnie słowo zostanie ucięte.

ZIKiT wykorzysta cytat w pojazdach, które na trasie obsługują przystanek „Muzeum Lotnictwa” (m.in. 4, 5, 9, 10, 52), a stanie się to w dniach 21-24 czerwca, gdy będzie odbywał się XIV Małopolski Piknik Lotniczy (23-24 czerwca br.).

Cała akcja to inicjatywa krakowianina, który na facebooku stworzył profil „Chcemy, aby Bohdan Łazuka czytał nazwę przystanku „Muzeum Lotnictwa”.   

– Pisałem pracę magisterską, a jak człowiek to robi, to różne pomysły mu do głowy przychodzą. I tak sobie pomyślałem o takiej inicjatywie… W ciągu dwóch dni zebrało się ponad tysiąc polubień, obecnie jest ich dwa tysiące – mówi Jakub Kret, pomysłodawca akcji.

O co, podoba Wam się taka akcja, czy jest zbyt odważna?

ip, kj

zdjęcie tytułowe / fot. MPK Kraków

Zobacz także