Alkohol, wypadki, ofiary śmiertelne. Tak wyglądała majówka na małopolskich drogach

Musisz przeczytać

Każdego dnia majówki na drogach pracowało ok. 340 policjantów drogówki. W wypadkach zginęli dwa motocykliści.

Szczególnym nadzorem objęta została autostrada A4, w okolicy jej połączenia z ul. Zakopiańską oraz droga krajowa nr 7 miejscowości Skomielna Biała i Klikuszowa.

– Są to miejsca zwykle najbardziej zagrożone powstawaniem zatorów drogowych i właśnie tam najczęściej policjanci podejmują ręczną regulację ruchem – wyjaśnia policja. 

Od 29 kwietnia do 3 maja w Małopolsce doszło do 21 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 20 zostało rannych. Dla porównania, podczas ubiegłorocznego weekendu majowego tj. od 30 kwietnia do 3 maja doszło do 21 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 26 zostało rannych.

– Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło 2 maja około godziny 1,  w miejscowości Frycowa w powiecie nowosądeckim. Jak wstępnie ustalono, 23 – letni kierujący pojazdem m-ki BMW, najechał na motocyklistę, który wcześniej utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w skarpę przy drodze, a następnie upadł na jezdnię. Młody 19–letni kierujący motocyklem poniósł śmierć. Badanie trzeźwości kierującego BMW wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie – podaje policja.

Podczas majówki policjanci ujawnili 97 prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości, u których badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

– Do drugiego wypadku śmiertelnego doszło 3 maja ok. godz. 18, w Radłowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 37–letni kierujący motocyklem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, wypadł z jezdni, a następnie wjechał do rowu. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć – podaje policja.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca