Alpaki na Politechnice Krakowskiej (zdjęcia)

Politechnikę Krakowską „odwiedziły” niezwykle zwierzęta. Alpaki, bo o nich mowa, zwane potocznie „żywymi maskotami”,  można zobaczyć na kampusie głównym PK przy ulicy Warszawskiej. Wszystko to w ramach wydarzenia „Alpaki na PK”, podczas którego organizator – Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Krakowskiej – zwracał  uwagę na problem zdrowia fizycznego i psychicznego studentów. 

– Tą akcją chcemy zwrócić uwagę na ważny problem studenckiego zdrowia, i fizycznego, i psychicznego. Pokazać, że z problemami zdrowotnymi nie musimy zostawać sami, jest wiele form wsparcia, także naturalnych, o których każdy młody człowiek może pomyśleć. Zwrócenie się o pomoc w sytuacji życiowych trudności nie jest wyrazem słabości, ale prawem każdego z nas – mówi Maksymilian Pach z NZS PK, koordynator akcji „Alpaki na PK”.

Zwierzaki i ich opiekunowie czekają na studentów do godziny 16 obok budynku biblioteki w kampusie przy ul. Warszawskiej 24.

Zalety zooterapii jako metody wspomagającej inne formy terapii, są znane i potwierdzone praktyką. Zooterapia w swoich różnych formach  wspomaga wszechstronny rozwój, daje pozytywne emocje, motywuje do aktywności ruchowej oraz poznawczej podczas kontaktu ze zwierzętami. Zooterapia wpływa pozytywnie także na rozwój komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, rozwój relacji społecznych w grupie. W szczególności polecana jest dla osób z nerwicą, zaburzeniami lękowymi i depresją, autyzmem, ADHD, zespołem Downa. Wspomaga rozwój dzieci i dorosłych, którzy mają problemy emocjonalne. Wspiera osoby doświadczone trudnościami życiowymi, załamaniami nerwowymi bądź stresami.

Najnowsze

Co w Krakowie