Andrzej Duda leci na igrzyska do Japonii. Spotka się też z cesarzem

Musisz przeczytać

„W dniach 22-24 lipca 2021 roku (czwartek-sobota) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Japonii, gdzie weźmie udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio” – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Andrzej Duda udał się do Japonii samolotem, którym lecieli polscy sportowcy.

Pandemia nie przeszkodzi prezydentowi RP w wylocie do Japonii na Igrzyska Olimpijskie. Zwykle w oficjalnych delegacjach Andrzejowi Dudzie towarzyszyli dziennikarze. Nie tym razem. „Ze względu na restrykcje sanitarne związane z Covid 19, KPRP nie planuje organizować transportu dla przedstawicieli mediów”- czytamy w komunikacie o wizycie prezydenta Dudy w Japonii. Jak informuje Interia, Andrzej Duda poleciał do Tokio samolotem, którym lecieli tam polscy sportowcy.

Udział w uroczystości otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio nie będzie jedynym punktem wizyty Andrzeja Dudy w Kraju Kwitnącej Wiśni. Prezydent spotka się m.in. z premierem Japonii, zaplanowano nawet audiencję u cesarza. W programie jest również wizyta w ośrodku Fukudenkai w Tokio oraz ceremonia wręczenia odznaczeń w polskiej ambasadzie.

Andrzej Duda będzie też kibicował polskim sportowcom. W sobotę rano obejrzy mecz koszykarzy 3×3 z Łotwą, w południe pojawi się na kortach tenisowych, a wieczorem zasiądzie na trybunach hali, gdzie siatkarze zagrają z Iranem.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca