Wiceminister z Krakowa odwołana po krytyce Polskiego Ładu

Anna Kornecka nie jest już wiceministrem rozwoju. Została odwołana po tym, jak skrytykowała Polski Ład, czyli flagowy program Prawa i Sprawiedliwości.

Anna Kornecka została wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii w listopadzie 2020 roku. Była odpowiedzialna za budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, mieszkalnictwo i budownictwo. Nie jest tajemnicą, że od lat współpracowała z Jarosławem Gowinem. Przed powołaniem na stanowisko wiceministra pełniła funkcję wiceprezesa zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego sp. z o.o. w Krakowie. Wcześniej była prezesem spółki Nowe Centrum Administracyjne sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Przez wiele lat prowadziła kancelarię radcy prawnego zajmującą się prawną obsługą przedsiębiorstw. Pracowała w zespole doradzającym przy budowie największych infrastrukturalnych inwestycji w kraju związanych z organizacją Euro 2012. W latach 2012-2013 wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W latach 2011-2019 sprawowała funkcję pozaetatowego członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie. Od 2018 roku przewodnicząca Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa, gdzie odpowiada za coroczną kwestę na rzecz odbudowy zabytkowych nagrobków na cmentarzach Krakowa oraz organizuje prace remontowe i konserwatorskie na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Stanowisko wiceministra Anna Kornecka straciła po tym, jak w TVN24 skrytykowała Polski Ład. Zastrzeżenie do nowego programu PiS zgłasza od wielu tygodni Porozumienie Jarosława Gowina. Była wiceminister mówiła też, że Porozumienie nie widzi przeszkód, by TVN ponownie dostało licencję i sprzeciwia się takim zmianom, by amerykański właściciel tej telewizji musiał pozbyć się swoich udziałów (to przewiduje projekt ustawy firmowany przez posła PiS Marka Suskiego).

Jarosław Gowin zapowiedział w TVN24, że będzie reakcja na odwołanie Anny Korneckiej. W najbliższą sobotę władze Porozumienia zdecydują, czy i na jakich warunkach mogą nadal być w koalicji rządzącej.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie