Zdymisjonował ją premier, szybko dostała nominację od wicepremiera

Anna Kornecka została pełnomocnikiem wicepremiera Jarosława Gowina. Formalnie – pełnomocnikiem ministra rozwoju, pracy i technologii, czyli też Jarosława Gowina. Nominacje dostała od wicepremiera Gowina. Dwa dni temu premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował Annę Kornecką ze stanowiska wiceministra za krytykę Polskiego Ładu. Na nowym stanowisku Anna Kornecka będzie odpowiadać m.in. za zielony ład.

Anna Kornecka od piątku, 6 sierpnia 2021 roku jest pełnomocnikiem do spraw inwestycji i zielonego ładu. Ta ostatnia kompetencja jest o tyle ciekawa, że dymisja sprzed dwóch dni związana jest z krytyką Polskiego Ładu. Anna Kornecka w TVN24 ostro skrytykowała najnowszy program PiS. Oficjalnie powodem jej odwołania było „zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego”. Tyle, że wcześniej premier nie stawiała takiego zarzutu, a dymisja nastąpiła bezpośrednio po ostrej krytyce Polskiego Ładu i podważaniu argumentacji przedstawianej przez rząd.

Jarosław Gowin zapowiedział, że będzie reakcja Porozumienia na decyzję premiera podjętą bez konsultacji i łamiąca umowę koalicyjną. Poinformował, że w sobotę zbierze się zarząd Porozumienia i podejmie decyzje w tej sprawie. Najbardziej radykalny krok to wyjście z koalicji rządowej, ale dzisiejsza nominacja może wskazywać, że wicepremier z Krakowa sam nie odejdzie ze Zjednoczonej Prawicy i czeka aż wyrzuci go prezes PiS Jarosław Kaczyński.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie