Radna kupiła od miasta ponad 100-metrowe mieszkanie. Na przetargu – jawnie i legalnie

Wszystko odbyło się jawnie i zgodnie z prawem. Do licytacji mieszkania znajdującego się w kamienicy przy al. Juliusza Słowackiego nr 58 mógł przystąpić każdy. Wadium wpłaciły 4 osoby i wszystkie zgłosiły się na przetarg. Licytacja zaczęła się od 769 tys. złotych, stawka została podbita do 815,14 tys. złotych. „Nabywcą nieruchomości ustalono Panią Annę Prokop – Staszecką, gdyż zaoferowała najwyższą cenę” – oficjalnie informuje magistrat.

Kamienica Nr 58 stanowi element zwartej zabudowy narożnika al. Juliusza Słowackiego i ul. Śląskiej, jest to budynek o pięciu kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczony. Kamienica została wzniesiona w latach 1930-1931 r. wg. projektu Alfreda Diducha i Stefana Landsbergera w technologii tradycyjnej. Nieruchomość położona jest na obszarze układu urbanistycznego obszaru zachodniej części Alei Trzech Wieszczów wraz z wnętrzem urbanistycznym Placu Inwalidów wpisanym do rejestru zabytków oraz podlega całkowitej ochronie konserwatorskiej w zapisach sporządzanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Mazowiecka”.

Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi w lokalu mieszkalnym Nr 11 stwierdzono obecność oryginalnych elementów wyposażenia wnętrza w postaci drewnianych, płycinowych drzwi wejściowych z adresownikiem oraz profilowanymi listwami dekoracyjnymi ujmującymi obustronnie drzwi, kompletnej stolarki drzwiowej wewnętrznej z przeszkleniami i profilowanymi listwami wokół drzwi oraz drzwi balkonowych, stolarki okiennej w formie drewnianych okien skrzynkowych z parapetami oraz z klamkami i szyldami klamek, parkietów łączonych (bez progów), a także oryginalnej wnęki na licznik z drzwiczkami oraz klamką. Miejski Konserwator Zabytków nie wniósł zastrzeżeń wobec zamiaru zbycia przedmiotowego lokalu, jednak w przypadku podjęcia remontu mieszkania konieczne będzie uwzględnienie następujących warunków konserwatorskich: należy zachować drzwi wejściowe do lokalu wraz z adresownikiem i obramieniem drzwi, zaleca się przeprowadzenie prac renowacyjnych obejmujących malowanie drzwi po uprzednim rozpoznaniu historycznej kolorystyki oraz odtworzenie klamki na wzór oryginalnej z zachowaniem formy i materiału. Projekt nowej klamki i kolorystyki drzwi należy uzgodnić w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków. Ponadto należy zachować i poddać renowacji kompletną stolarkę drzwiową wewnętrzną wraz z oryginalnymi klamkami i przeszkleniami, w przypadku ponownego otwarcia połączenia komunikacyjnego między dwoma pokojami (obecnie drzwi zamknięte na stałe), należy odtworzyć klamkę na wzór oryginalnej. Zaleca się renowację oryginalnych okien skrzynkowych. W przypadku złego stanu zachowania dopuszcza się wymianę na nowe okna drewniane, pod warunkiem powtórzenia wymiarów, podziałów, proporcji, kształtu profili oraz białej kolorystyki, w elewacji tylnej dopuszcza się zastosowanie okien jednoramowych. Zaleca się także przełożenie oryginalnych klamek okiennych. W przypadku zamiaru wymiany stolarki okiennej, przed przystąpieniem do prac należy dokonać stosownego uzgodnienia z Miejskim Konserwatorem Zabytków. W przypadku zamiaru wymiany płytek w łazience i wc zaleca się rozpoznanie występowania oraz ewentualne odsłonięcie oryginalnego pokrycia podłogowego (prawdopodobnie wykonanego z lastriko), jednak w razie konieczności położenia nowych płytek należy położyć je na oryginalnej posadzce, nie usuwając jej. Parkiety w przedpokoju, hallu i trzech pokojach powinny zostać zachowane i poddane renowacji. Pozyskana opinia zawierająca wytyczne konserwatorskie Miejskiego Konserwatora Zabytków nie zwalnia z obowiązku uzyskania odrębnych uzgodnień wynikających z przepisów prawa budowlanego lub innych przepisów szczególnych.

Lokal Nr 11 (107,82 m kw.) położony jest na trzecim piętrze budynku, składa się obecnie z dziesięciu pomieszczeń: trzech pokoi, przedpokoju, hallu, spiżarni, aneksu, kuchni, wc oraz łazienki. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, gazową, centralnego – ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej oraz wentylacyjną. Przewody kominowe – wentylacja w łazience, wc i kuchni oraz przewód łazienkowy od piecyka gazowego podczas kontroli kominiarskiej wykazywały ciągi kominowe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.

(red)

Wyjątkowa limuzyna od BMW – BMW M3

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie