Apel o pomoc. Nadchodzące mrozy zagrażają życiu psów w krakowskim schronisku

Pracownicy schroniska proszą o pomoc z powodu prognozowanych spadków temperatury do minus kilkunastu i nawet minus dwudziestu kilku stopni Celsjusza nocą. Gdy zrobi się cieplej będzie można zwrócić psa do schroniska.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej w Krakowie podejmuje nietypowe działania, aby zapewnić psom szansę na przetrwanie ekstremalnych warunków atmosferycznych. Wzywa do tymczasowej adopcji psów, zwłaszcza tych o krótkiej sierści, które są najbardziej podatne na mróz. Prośba kierowana jest do mieszkańców, aby przygarnęli zwierzaka na kilka dni lub tygodni, zapewniając mu schronienie przed nadchodzącymi spadkami temperatury.

 – Drodzy Państwo nadchodzą potężne mrozy, temperatura ma spaść nawet do minus 20 stopni. W związku z tym, że część naszych zwierząt mieszka w kojcach musimy pilnie zwolnić miejsce dla nich w zamkniętym pawilonie. Prosimy Państwa o pilną pomoc. Jeśli moglibyście zaopiekować się naszymi psami chociaż przez okres mrozów będziemy bardzo wdzięczni – apeluje schronisko. 

Adopcje odbywają się przez najbliższe dni aż do odwołania w godzinach 10-17. Nie obowiązują spacery zapoznawcze. 

Najnowsze prognozy pogody pokazują, że już niedługo w Krakowie czekają nas intensywne opady śniegu oraz siarczysty mróz. W nocy możemy spodziewać się ochłodzenia nawet do -15/-20 st

Patrycja Bliska 

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie