Arcybiskup Jędraszewski nie przebiera w słowach. Mówi o… przemyśle produkującym dzieci

Metropolita krakowski Marek Jędraszewski podczas 30. Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej wygłosił kazanie, które dla wielu może być szokujące.

Arcybiskup stwierdził, że także dziś można zadać sobie pytanie jak to możliwe, by myśleć i działać wbrew stwórczym zamysłom Boga.

– Jak to możliwe, że człowiek odwraca się od zamysłu Boga-Stwórcy, który powołał do istnienia człowieka na swój obraz i podobieństwo jako kobietę i mężczyznę i tworzy sobie zupełnie nowe definicje tego, czym jest małżeństwo i rodzina, propagując związki jednopłciowe, zalecając swoisty „przemysł”, produkujący dzieci, opowiadający się za ideologią gender, promujący wszelkie ruchy, związane z LGBT+? Jak to jest możliwe? Przecież w gruncie rzeczy jest to wbrew zdrowemu rozsądkowi– podkreślał arcybiskup.

Jędraszewski wspominał również o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej.

– Co to za partia, szukająca osób, które chciałyby uchwalić przestrzeń prawną do legalnego zabijania nienarodzonych dzieci? Co to za ludzie? Dając to kryterium absolutnie nie mówi się o życiu dziecka, o dobru kobiety, społeczeństwa, narodu – wskazał metropolita.

Jak podaje Archidiecezja Krakowska, w pielgrzymce wzięło udział 60 tysięcy ludzi. 

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie