„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Arcybiskup Marek Jędraszewski nagrodzony. Za krytykę gender, LGBT, skrajnego feminizmu, aborcjonizmu i antyludzkiego ekologizmu

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Arcybiskup Marek Jędraszewski otrzymał Nagrodę Feniks Złoty 2020, przyznawaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich FENIKS. Metropolita krakowski został nagrodzony za „opisywanie rzeczywistości, walkę o prawdę”, pokazywanie „nowych lub starych, lecz ubranych w nowe szaty ideologii: gender, LGBT, skrajny feminizm, aborcjonizm, antyludzki ekologizm, które są groźne dla człowieka i ludzkiej cywilizacji”.

„Jest kapłanem, który nie boi się medialnych ataków, co więcej w wielu sytuacjach odważnie i nieugięcie idzie pod prąd. W ślad za papieżem pokazuje, że trzeba myśleć, to znaczy opisywać rzeczywistość, walczyć o prawdę, nie szukać wrogów, ale pokazywać nowe lub stare, lecz ubrane w nowe szaty ideologie: gender, LGBT, skrajny feminizm, aborcjonizm, antyludzki ekologizm, które są groźne dla człowieka i ludzkiej cywilizacji. Pozostaje trwałym filarem, niepodważalnym i autentycznym autorytetem, przede wszystkim zaś duchowym przewodnikiem dla potrzebujących wsparcia ludzi Kościoła” – czytamy w uzasadnieniu decyzji Kapituły Nagrody.

– Jestem bardzo wdzięczny Stowarzyszeniu Wydawców Katolickich, że przez promocję wspaniałych dzieł polskiej kultury, pozwala się wielu nowym pokoleniom Polaków zakorzeniać się w jej najwybitniejszych dziełach i dzięki temu na nowo wyłaniać się z polskiej Ojczyzny – mówił metropolita krakowski, odbierając nagrodę.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca