Arcybiskup Marek Jędraszewski o protestach: neomarskistowska kultura i rezygnacja z niepodległości

Musisz przeczytać

Podczas mszy święte na Wawelu, odprawionej 11 listopada 2020 roku w intencji ojczyzny, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski krytycznie odniósł się do trwających od wielu dni protestów przeciwko wyrokowi TK. Nazwał je próbą wprowadzenia do Polski antychrześcijańskiej, neomarksistowskiej kultury po to, by bez refleksji zrezygnować z niepodległości.

– Pandemia, a także próby wprowadzenia do Polski antychrześcijańskiej, neomarksistowskiej kultury, głoszącej w swych hasłach także pogardę dla świętości każdego poczętego życia, gdzie poniża się godność matki, która chce urodzić noszone pod jej sercem dziecko – mówił w kazaniu abp Marek Jędraszewski. – Gdzie bluzgami się okłada nasz piękny polski język. Gdzie są ataki na kościoły i narodowe świętości. Gdy absolutyzuje się wolność aż po anarchię. W gruncie rzeczy po to, żeby komuś innemu na nowo oddać władanie nad Polską. I tak lekko, tak bez refleksji zrezygnować z niepodległości, dla której tak wielu cierpiało, ginęło, modliło się i ciągle nie traciło nadziei – przekonywał metropolita krakowski.

W homilii przywoływał też postać hetmana Stanisława Żółkiewskiego, który zginął w bitwie pod Cecorą. Hetmana opuściła większość żołnierzy, jedynie z 11 pozostało z nim – „wierni powierzonemu mu zadaniu”.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca