Arcybiskup Marek Jędraszewski o zwolennikach aborcji: to dzisiejsi herodowie

Arcybiskup Marek Jędraszewski po raz kolejny w swoim kazaniu mówił o ochronie życia poczętego. Podczas kazania w trakcie mszy odprawianej na Wawelu w uroczystość Objawienia Pańskiego metropolita krakowskich zwolenników aborcji nazwał dzisiejszymi herodami.

Współczesną analogię do króla Heroda – zdaniem arcybiskupa Jędraszewskiego – stanowią ludzie, którzy w każdym „niezaplanowanym” dziecku widzą niemal śmiertelne zagrożenie dla siebie i swego dotychczasowego życia, dlatego uważają, że to dziecko nie powinno istnieć. – To, co już jest w łonie matki określają na różne możliwe sposoby, żeby nie powiedzieć, że jest to dziecko, które domaga się opieki i miłości. Dzisiejsi herodowie skupieni są na własnym „ja” i na tzw. samorealizacji, a wszystko co temu „ja” zagraża, jawi się jako wróg, którego należy usunąć z przestrzeni własnego życia – mówił metropolita krakowski.

Przekonywał też, że obecni oportuniści, ludzie żyjący w okowach politycznej poprawności i tzw. tolerancji są „gotowi walczyć o tzw. prawa dla zwierząt, ale nie o życie poczętych, a jeszcze nienarodzonych dzieci, proponujący referenda w sprawie aborcji. – Zwykły rozum mówi, że w tych sprawach się nie dyskutuje i nie większość – w sensie demokratycznym – ma decydować, czy ktoś ma żyć, czy nie – stwierdził abp Marek Jędraszewski.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie