Arena Garden już otwarta! [zdjęcia] Moc atrakcji na całe wakacje

Musisz przeczytać

Arena Garden przy TAURON Arenie Kraków już jest otwarta! Atrakcje? Aktywny wypoczynek dla dzieci i dorosłych, warsztaty, pokazy, gry i zabawy, koncerty, stand-upy, spektakle i mnóstwo pysznego jedzenia. I to przez całe lato.

Arena Garden przy TAURON Arenie Kraków otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 13:00-23:00, a w weekendy od 11:00 do ostatniego gościa! Na profilu http://www.facebook.com/ArenaGardenKrakow i stronie http://www.tauronarenakrakow.pl można na bieżąco śledzić program wydarzeń kulturalnych i innych atrakcji.

W letnim klimacie

– Na początek zapraszamy gości na zewnątrz TAURON Areny Kraków. Czekają tam na nich specjalnie zaaranżowane przestrzenie do kameralnego spędzenia czasu z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Będą palmy, kolorowe stoły i wygodne, wiklinowe budki doskonale znane z gorących plaż – zachęca Katarzyna Fiedorowicz, rzecznika Areny Kraków.

W tym roku część strefy będzie także wewnątrz areny. We foyer hali będzie można schronić się przed upałem lub deszczem albo po prostu zrelaksować się w zacisznym miejscu na wygodnych kolorowych kanapach. – Do środka zaprosimy krakowian pod koniec maja, podobnie jak do zaaranżowanej w letnim klimacie Arena Coffee w Małej Hali TAURON Areny Kraków – zaznacza Katarzyna Fiedorowicz.

W strefie znalazło się wiele „selfie miejsc” zachęcających do robienia zdjęć, m.in. roślinna ścianka #weźżewyluzuj – z neonem będącym hasłem i motywem przewodnim tegorocznej strefy, podświetlony napis „Arena Garden” oraz kolorowe huśtawki. Nowością jest możliwość wynajęcia miejsca np. na imprezy urodzinowe, czy spotkanie firmowe.

Kuchnie świata i słodkości

Codziennie na chętnych czekać będzie strefa food trucków – z jedzeniem, napojami i słodkościami. W tym roku miłośnicy street foodu mogą sięgnąć po dania z różnych zakątków świata. Będzie kuchnia grecka czy ramen, ale nie zabraknie klasyki, w postaci frytek, burgerów, dań z grilla, gofrów oraz lodów.

Letnie wieczory spędzane na leżaku nie mogą się też oczywiście obyć bez chłodnych napojów.

– Wzorem ubiegłego roku, w czasie wakacyjnych miesięcy, zaprosimy miłośników dobrego jedzenia na „Śniadania na trawie” – zapowiada rzeczniczka Areny Kraków.

Arena Garden oblegana przez krakowian

Arena Garden oblegana przez krakowian

Arena na sportowo

W nadchodzących miesiącach będzie dużo wydarzeń sportowych. „Kraków w formie” to miejski projekt, którego celem jest zachęcanie krakowian do ruchu i aktywności fizycznej.

– TAURON Arena Kraków włącza się do aktywizacji mieszkańców po uciążliwych miesiącach pandemicznych. Bogaty program zajęć sprawi, że każda osoba lubiąca ćwiczyć w plenerze wpisze TAURON Arenę Kraków i Park Lotników Polskich na listę obowiązkowych miejsc – zachęca Katarzyna Fiedorowicz.

Na początku czerwca rozpoczną się zajęcia i pokazy w ramach cyklu „Arena w ruchu – miejska oferta sportowa dla dzieci i młodzieży” organizowanego we współpracy z Wydziałem Sportu UMK. Na terenach zielonych przy Arenie Garden będą się prezentować krakowskie stowarzyszenia i kluby sportowe. W programie znajdą się m.in. treningi piłki nożnej, badmintona, koszykówki, sztuk walk (MMA, judo, ju-jitsu czy boksu), a także spotkania taneczne w rytmach latynoamerykańskich.

Z kolei w ramach cyklu: „Arena w ruchu z Decathlon” w każdą niedzielę o godz. 11:00, w tym samym miejscu, odbywać się będą zajęcia dla najmłodszych (w czerwcu będą to: „KidsoweLOVE”, „Namaste” – yoga dla dzieci, „LoveRuchowe”, „Bez przeszkód”, czyli bieg z przeszkodami.); a w każdą środę o godz. 19:00 – treningi biegowe dla dorosłych. Zajęcia poprowadzą najlepsi trenerzy z Decathlon Kraków.

Szczegółowy program bezpłatnych zajęć pojawi się wkrótce na stronie www.tauronarenakrakow.pl.

Teatralnie i koncertowo. I na wesoło

Równie bogaty będzie towarzyszący Arenie Garden program wydarzeń kulturalnych.

„Michał Wójcik Menu” to cykl, który w ubiegłym roku gromadził przed sceną Areny Garden tłumy, dlatego czwartkowe wieczory znów będą należały do Michała Wójcika (Kabaret Ani Mru-Mru) oraz Krzysztofa Ferdyna (Niegrzeczni), którzy do swoich programów zapraszać będą stand-uperów, kabareciarzy, radiowców oraz ciekawe osoby świata kultury, sztuki i show biznesu. Występy będą się rozpoczynały o godz. 20:00. Najbliższy – 20 maja.

Na scenie Areny Garden wystąpią także znani krakowscy artyści, a także zespoły jazzowe i bluesowe. Szczegóły będą prezentowane na profilu www.facebook.com/ArenaGardenKrakow.

W tym roku przed TAURON Areną Kraków zagoszczą także teatry. W czerwcu – w ramach Nocy Teatrów. A w lipcu – Festiwalu Ulica organizowanego przez Teatr KTO.

– 12 czerwca zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Kobiety Krakowa – historia i legenda”, w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Miłośników tańców latynoamerykańskich zapraszamy na Latino Night z Arena Garden & Sabrosa Dance Studio – już w najbliższy poniedziałek (17 maja) o godz. 19:30 – zaprasza rzeczniczka Areny Kraków (www.facebook.com/events/485807529362285).

Nie zabraknie też atrakcji dla kinomaniaków. 17, 18 i 20 sierpnia zaplanowano pokazy filmów w ramach BNP PARIBAS Green Film Festiwal.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca