W poniedziałek zacznie się piękło

Musisz przeczytać

Jest względnie spokojnie, a ruch odbywa się w miarę płynnie – tak krakowscy kierowcy oceniają pierwszego godziny po wprowadzeniu owej organizacji ruchu na południu Krakowa. Chodzi o utrudnienia w rejonie skrzyżowania ul. Wielicka – Powstańców Wielkopolskich – Powstańców Śląskich. Od soboty (12 marca) ruszył tam kolejny etap budowy łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki.

Policjant kieruje ruchem na skrzyżowaniu ielicka – Powstańców Wielkopolskich – Powstańców Śląskich.
Policjant kieruje ruchem na skrzyżowaniu ielicka – Powstańców Wielkopolskich – Powstańców Śląskich.

Od sobotniego poranka na skrzyżowaniu ruchem kierują policjanci. – Cały czas stoi tu trzech lub czterech policjantów i idzie im to dość sprawnie – ocenia jeden z sprzedawców w pobliskim kiosku. Na razie więc wielkich korków nie ma.

– Na drogach dojazdowych do skrzyżowania jest nieco więcej aut, niż o tydzień wcześniej o tej samej porze, ale jeszcze nie ma na co narzekać. No może trochę na innych kierowców, którzy nie zawsze potrafią sprawnie dostosować się do kierujących ruchem policjantów – mówi nam taksówkarz, pan Krzysztof. – Armagedon to tu się zacznie w poniedziałek – dodaj.

Najważniejszą zmianą w organizacji ruchu jest całkowite zamknięcie dla ruchu estakady im. Obrońców Lwowa nad ul. Wielicką i zamknięcie lewoskrętu z ul. Powstańców Śląskich w ul. Limanowskiego. Kierowcy chcący przejechać od strony Łagiewnik w kierunku Nowej Huty muszą korzysta więc z pasa ruchu na wprost przez skrzyżowanie ul. Wielicka – Powstańców Wielkopolskich – Powstańców Śląskich.

O o tym, jak ominąć korki przeczytacie tutaj.

(lm)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

5 KOMENTARZE

5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca