Artyści zawiedli. Konkurs odwołany

Nie wiadomo, jak będą wyglądały logotypy miejskich jednostek. Konkurs ogłoszony przez Urząd Miasta Krakowa na przygotowanie nowych znaków nie został rozstrzygnięty. – Najwyżej oceniona przez Komisję praca otrzymała 133 punkty na 360 możliwych – tłumaczy Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

Konkurs na nowe logotypy dla Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Zarządu Infrastruktury Sportowej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zarządu Zieleni Miejskiej, Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, Zarządu Cmentarzy Komunalnych i Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie, ogłoszono na początku lutego. Na zgłaszanie swoich prac, autorzy pomysłów mieli czas do 18 marca.

– Żadna z prac nie spełniła w sposób satysfakcjonujący głównego kryterium Regulaminu Konkursu, tj. spójności z identyfikacją miasta Krakowa – znakiem identyfikującym. Jakkolwiek, oceniane prace nawiązywały w różnorodny sposób do znaku towarowego Gminy Miejskiej Kraków, to nawiązania te nie były wystarczająco uzasadnione i trafne – wyjaśnia Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

W sumie w ramach konkursu wpłynęło 115 prac z czego 45 zostało rozpatrzonych przez komisję konkursową. Niestety żaden z nich nie spełnił oczekiwań władz miasta.

(pt)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie