Nożownik zatrzymany w galerii handlowej. 27-letni Ukrainiec zaatakował swojego rodaka

27-letmi Ukrainiec zaatakował znajomego na przystanku na terenie gminy Zabierzów. Napastnik ranił swojego rodaka w udo, potraktował go gazem łzawiącym i groził, że go zabije. Policjanci zatrzymali Ukraińca w galerii handlowej w Krakowie.

25 stycznia 2023 roku oficer dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie został powiadomiony o zaatakowaniu nożem 30-letniego obywatela Ukrainy. Do zdarzenia miało dojść  w okolicy przystanku autobusowego w jednej z miejscowości gminy Zabierzów. Policjanci natychmiast udali się na miejsce i ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez swojego znajomego, który zadał mu cios nożem w udo i użył wobec niego gazu łzawiącego, grożąc mu przy tym pozbawieniem życia.

Fot. KPP w Krakowie

Policjanci ustalili, że podejrzanym jest 27-letni obywatel Ukrainy. Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i zdobyli informacje o tym, w którym rejonie Krakowa napastnik się ukrywa. Znając jego rysopis, kilka patroli penetrowało tę okolicę, do czasu aż jeden z nich zauważył poszukiwanego mężczyznę, jak wchodzi do jednej z krakowskich galerii handlowych. Tam 27-latek został przez stróżów prawa zatrzymany i  trafił do policyjnej celi.

Kolejnego dnia 27-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przy użyciu noża oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia. 27 stycznia br. sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały, zastosował wobec Ukraińca środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie