Atak terrorystów na elektrociepłownię w Krakowie! Spokojnie – to tylko ćwiczenia [zdjęcia, video]

Musisz przeczytać

Helikoptery nad głowami, uzbrojone po zęby oddziały antyterrorystyczne spuszczające się po linach, opancerzony samochód – takie obrazki mignęły przed oczami mieszkańcom Krakowa, w ubiegłym tygodniu. Teraz małopolska policja publikuje zdjęcia i film z ćwiczeń antyterrorystycznych. To był pozorowany atak terrorystów na elektrociepłownię w Łęgu.

Pozorowany atak terrorystów na elektrociepłownię w Krakowie

Pozorowany atak terrorystów na elektrociepłownię w Krakowie

Ćwiczenia prowadzone były w dniach 5-11 września w Krakowie – w ramach projekt „Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym”. To inicjatywa Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Krakowie, której specjalizacją jest ratownictwo chemiczno-ekologiczne. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

W pierwszym dniu prowadzono zajęcia teoretyczne. Następnie funkcjonariusze ćwiczyli m.in na terenie elektrociepłowni w Krakowie. Podczas tego szkolenia nacisk położono na wykorzystanie technik wysokościowych. Finałem szkolenia były działania związane z pozorowanym atakiem terrorystycznym na elektrociepłownię. Prowadzono nawet negocjacje z terrorystami, a gdy to nie przyniosło efektu, przystąpiono do szturmu na obiekt. Policjanci użyli w tym celu m.in. platformy szturmowej, desantowali się także przy użyciu śmigłowca.

Wnioski z krakowskich ćwiczeń posłużą do opracowania algorytmu dla grup chemicznych z całej Polski.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca