Autobusy elektryczne pojadą do Wieliczki

Od najbliższej soboty, 14 października autobusy elektryczne zaczną  obsługiwać  linie nr 304 (Dworzec Główny Zachód – Wieliczka Miasto). Jest to możliwe dzięki stacjom do szybkiego ładowania baterii.

Autobusy elektryczne będą obsługiwać wszystkie kursy linii nr 304,  zarówno w dzień powszedni jak i weekendy.  – Zmiany to efekt nie tylko cały czas zwiększającej się floty autobusów zeroemisyjnych, ale także inwestycji krakowskiego przewoźnika w nowe stacje do szybkiego ładowania baterii. Takie ładowarki na razie testowo zaczęły funkcjonować w dwóch nowych miejscach – na pętli Piaski Nowe oraz na pętli przy ul. Stojałowskiego w Kurdwanowie – informuje MPK. 

Obecnie autobusy elektryczne MPK mogą się ładować w sumie w ośmiu lokalizacjach w różnych punktach miasta (krakowski przewoźnik dysponuje 14 szybkimi ładowarkami). W przyszłym roku dołączy do nich kolejna ładowarka w rejonie pętli Rżąka. Poza punktami do ładowania w tym roku zwiększy się także liczba autobusów elektrycznych. Krakowski przewoźnik prowadzi obecnie odbiory 22 pojazdów (18 autobusów przegubowych marki Solaris oraz 4 autobusy o długości 12 m marki Irizar). Po finalizacji tego kontraktu Kraków będzie miał 121 autobusów elektrycznych, które będą stanowić 19% proc. całej floty MPK w Krakowie.

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie