Awantura w sprawie in vitro. Mamy oświadczenie radnych PiS

Panowie radni z troską wypowiadali się o problemie niepłodności i z szacunkiem o każdym dziecku – oświadcza rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie Michał Drewnicki. Chodzi o wypowiedzi radnych dotyczących in vitro podczas ostatniej sesji Rady Miasta Krakowa. 

O sprawie pisaliśmy między innymi tutaj:

Awantura w sprawie in vitro. Mamy oświadczenie radnych PiS

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia, jakie otrzymaliśmy od rzecznik PiS w okręgu krakowskim.

OŚWIADCZENIE

W ZWIĄZKU Z NIEPRAWDZIWYMI CYTATAMI RADNYCH WS. IN VITRO

Na anonimowych kontach na portalach społecznościowych pojawiły się kłamliwe stwierdzenia, które według ich autorów miały paść z ust radnego Adama Greleckiego i Józefa Jałochy w czasie dyskusji w Radzie Miasta Krakowa 11.01.2017 r. w czasie debaty o finansowaniu in vitro.

Oświadczamy, że panowie radni z troską wypowiadali się o problemie niepłodności i z szacunkiem o każdym dziecku. Cytowane z anonimowego konta na Twitterze stwierdzenie nigdy nie padło.

Po przesłuchaniu nagrań z sesji stwierdzamy, że wypowiedzi panów radnych zostały zmanipulowane w ten sposób, by sugerować atak na dzieci. Takie porównania to próba oczerniania radnych i przykrycia porażki w głosowaniu nad uchwałą przez środowiska popierające in vitro.  Radni w swoich wystąpieniach odnosili się ogólnie do kontrowersji związanych z metodą in vitro, takich jak selekcja zarodów, eugenika i niepłodność.

Prosimy o niepowielanie kłamliwych cytatów godzących w dobre imię pana Adama Greleckiego i Józefa Jałochy.

Z poważaniem,

Michał Drewnicki
Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości
w okręgu 13 – Kraków

(lm)

fot. Pixabay.pl

Awantura w sprawie in vitro. Mamy oświadczenie radnych PiS

Najnowsze

Co w Krakowie