Awaria ciepłownicza. W nocy jedna czwarta Krakowa bez ciepła

W nocy blisko 25 proc. obszaru miasta, od Łęgu do granic południowych Krakowa, z powodu awarii znalazło się bez dostaw energii cieplne. Źródło awarii, jak podaje magistrat, prawdopodobnie leży w rozszczelnieniu instalacji i wycieku wody. Do godz. 6 pogotowie ciepłownicze dokonało przepięć i ogrzewanie jest stopniowo przywracane.

Dzisiaj od godz. 2.00 blisko 25 proc. obszaru miasta, od Łęgu do granic południowych Krakowa, z powodu awarii znalazło się bez dostaw energii cieplnej. Źródło awarii prawdopodobnie znajduje się w rejonie ul. Wodnej. 

„Aktualnie prace techniczne prowadzone są w rejonie magistrali ciepłowniczej DM300 w rejonie skrzyżowania ulic: Wielicka i Dworcowa, gdzie najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia sieci na odgałęzieniu od komory ciepłowniczej” — przekazał urząd miasta. 

Około godziny 5.00 rano MPEC dokonało przepięć na sieci i stopniowo przywracane było ogrzewanie do odbiorców. Aktualnie budynki obok Dworca PKP w Płaszowie są już zasilane, w następnej kolejności ciepła woda popłynie m.in. do Prokocimia i Bieżanowa. Ocenia się, że nadal 15 % odbiorców jest bez ogrzewania, jednak stopniowo przywracane ciśnienie w sieci pozwoli ograniczyć awarię.

Po godz. 7.30 bez dostaw ciepła wciąż pozostawało blisko 30 budynków w rejonie ulic: Dworcowej, Jerozolimskiej, Prokocimskiej, Wielickiej oraz Wodnej.

Przypomnijmy, że niedawno awaria sieci ciepłowniczej miała miejsce w Krowodrzy.

Awaria sieci ciepłowniczej. Prawie 50 budynków bez ogrzewania

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie