Awaria! Dziś i jutro zmiany w komunikacji miejskiej

fot. ZIKIT

Zapowiadają się ciężkie dwa dni dla części krakowian… Dziś i jutro wyłączony jest ruch tramwajowy na ul. Starowiślnej i Na Zjeździe.

„Związane jest to z koniecznością awaryjnej naprawy torowiska na odcinku od ul. Miodowej do ul. św. Wawrzyńca” – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Oto jak będzie w tym czasie funkcjonowała komunikacja miejska:

Linie tramwajowe:

 • nr 3, 10 i 24 – zostaną zawieszone;
 • nr 19 – linia będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Borek Fałęcki – … – ul. Limanowskiego, ul.  Wielicka, estakada tramwajowa, ul. Kuklińskiego, ul. Klimeckiego, rondo Grzegórzeckie – … – Dworzec Towarowy. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
 • nr 69 – w nocy z soboty na niedzielę linia będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Nowy Bieżanów P+R – … – ul. Wielicka, estakada tramwajowa, ul. Kuklińskiego, ul. Klimeckiego, ul. Grzegórzecka, ul. Starowiślna, ul. Dominikańska – … – Krowodrza Górka. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian. Przystanek „Starowiślna” w kierunku „Poczty Głównej” będzie funkcjonował dwukrotnie: na ul. Dietla oraz na ul. Starowiślnej;
 • nr 70 – zastępcza linia tramwajowa kursująca na trasie: Pleszów – ul. Igołomska, ul. Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II, ul. Mogilska,  al. Powstania Warszawskiego, ul. Grzegórzecka, ul. Starowiślna, ul. Westerplatte, ul. Pawia, ul. Doktora Twardego – Krowodrza Górka. Linia kursować będzie z częstotliwością i w godzinach analogicznych jak linie nr 3 i 10. Przystanek „Starowiślna” w kierunku „Poczty Głównej” będzie funkcjonował dwukrotnie: na ul. Dietla oraz na ul. Starowiślnej;
 • nr 73 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Wzgórza Krzesławickie – … – ul. Starowiślna, ul. Grzegórzecka, ul. Klimeckiego, ul. Kuklińskiego, estakada tramwajowa, ul. Wielicka – … – Nowy Bieżanów P+R. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian. Przystanek „Starowiślna” w kierunku „Poczty Głównej” będzie funkcjonował dwukrotnie: na ul. Dietla oraz na ul. Starowiślnej;
 • nr 74 – zastępcza linia tramwajowa kursująca na trasie: Kurdwanów P+R –  ul. Witosa, ul. Nowosądecka, ul. Wielicka, ul. Limanowskiego, ul. Kalwaryjska, ul. Wadowicka – Łagiewniki. Linia kursować będzie z częstotliwością i w godzinach analogicznych jak linia  nr 24;
 • nr 77 – zostanie dodatkowo uruchomiona w dniach 4 i 5 maja i będzie kursować na obecnej trasie Nowy Bieżanów P+R – Łagiewniki z częstotliwością i w godzinach analogicznych jak linia nr 3 w dni wolne;
 • nr 78 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Borek Fałęcki – ul. Zakopiańska, ul. Brożka, ul. Kapelanka, ul. Monte Cassino, ul. Dietla, ul. Starowiślna, ul. Dominikańska – … – Mały Płaszów P+R. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;

Zastępcza linia autobusowa:

 • nr 703 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Podgórze SKA – ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe, ul. Starowiślna – Starowiślna.
  – Przystanek początkowo-końcowy „Podgórze SKA” będzie zlokalizowany na dworcu autobusowym. Dodatkowy przystanek przelotowy „Podgórze SKA” w kierunku Starowiślnej będzie funkcjonował na ul. Powstańców Wielkopolskich (jak dla linii nr 178/478 w kierunku Łagiewnik).
  – Przystanek końcowo-początkowy „Starowiślna” będzie zlokalizowany na ul. Dietla, po skręcie w prawo z ul. Starowiślnej (na jezdni ogólnej).
  – Przystanki „Plac Bohaterów Getta”, „Św. Wawrzyńca” i „Miodowa” będą w obu kierunkach funkcjonować jak dla linii nr 669.
  Linia będzie kursować z częstotliwością co 10 minut (w niedzielę do godziny 8.00 co 15 minut). Linię będzie obsługiwać firma Mobilis Sp. z o.o.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 3, 6, 8, 10, 13, 17, 19 i 24 zachowują ważność na stałych i zmienionych trasach tych linii. Ponadto:

 • bilety okresowe wykupione na linię nr 3 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 50 na odcinku Bieżanowska – Krowodrza Górka;
  – na trasie linii nr 73 na odcinku Nowy Bieżanów P+R – Rondo Mogilskie;
  – na trasie linii nr 77 na odcinku Nowy Bieżanów P+R – Limanowskiego;
  – na całej trasie linii nr 703.
 • bilety okresowe wykupione na linię nr 6 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 50 na odcinku Kurdwanów P+R – Rondo Grzegórzeckie;
  – na trasie linii nr 73 na odcinku Bieżanowska – Filharmonia;
  – na trasie linii nr 74 na odcinku Kurdwanów P+R – Rondo Matecznego;
  – na całej trasie linii nr 703;
  – na wszystkich innych trasach, na których takie uprawnienie zostało wyznaczone w związku z aktualnymi zmianami w kursowaniu linii tramwajowych.
 • bilety okresowe wykupione na linię nr 8 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 19 na odcinku Borek Fałęcki – Podgórze SKA;
  – na trasie linii nr 78 na odcinku Borek Fałęcki – Teatr Bagatela;
  – na całej trasie linii nr 703;
  – na wszystkich innych trasach, na których takie uprawnienie zostało wyznaczone w związku z aktualnymi zmianami w kursowaniu linii tramwajowych.
 • bilety okresowe wykupione na linię nr 10 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 19 na odcinku Łagiewniki – Rondo Mogilskie;
  – na trasie linii nr 70 na odcinku Pleszów – Teatr Słowackiego;
  – na trasie linii nr 78 na odcinku Łagiewniki – Rondo Mogilskie;
  – na całej trasie linii nr 703;
  – na wszystkich innych trasach, na których takie uprawnienie zostało wyznaczone w związku z aktualnymi zmianami w kursowaniu linii tramwajowych.
 • bilety okresowe wykupione na linię nr 13 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 73 na odcinku Nowy Bieżanów P+R – Teatr Bagatela;
  – na całej trasie linii nr 703;
  – na wszystkich innych trasach, na których takie uprawnienie zostało wyznaczone w związku z aktualnymi zmianami w kursowaniu linii tramwajowych.
 • bilety okresowe wykupione na linię nr 17 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 19 na odcinku Łagiewniki – Dworzec Towarowy;
  – na trasie linii nr 52 na odcinku Czerwone Maki P+R – Rondo Mogilskie;
  – na całej trasie linii nr 703.
 • bilety okresowe wykupione na linię nr 19 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 78 na odcinku Borek Fałęcki – Rondo Grzegórzeckie;
  – na całej trasie linii nr 703.
 • bilety okresowe wykupione na linię nr 24 zachowują ważność:
  – na trasie linii nr 14 na odcinku Rondo Grzegórzeckie – Cichy Kącik;
  – na trasie linii nr 50 na odcinku Kurdwanów P+R – Rondo Mogilskie;
  – na trasie linii nr 73 na odcinku Bieżanowska – Rondo Mogilskie;
  – na całej trasie linii nr 703.

Zobacz także