Awarii ciepłowniczych w Krakowie ciąg dalszy. To już trzecia awaria w ciągu dwóch tygodni

Seria awarii ciepłowniczych. Doszło do kolejnego wstrzymania dostaw ciepła w Krakowie. W nocy bez ogrzewania było 68 budynków w rejonie Podgórza Duchackiego.

W nocy mieszkańcy 68 budynków w rejonie ulic: Beskidzka, Dobczycka, Gołaśka, Gromady Grudziądz, Malwowa, Marcowa, Przykopy, Sanocka, Sas-Zubrzyckiego, Strumienna, Tarnobrzeska mieli zimne kaloryfery. Powodem była awaria magistrali ciepłowniczej. Zgodnie z zapewnieniami służb, awarii miała zostać usunięta do godziny 7 rano we wtorek. 

W ciągu ostatnich kilkunastu dni, kiedy temperatury spadły poniżej zera, w Krakowie doszło do kilku większych awarii sieci ciepłowniczych. 

W minionym tygodniu blisko 1/4 obszaru Krakowa, od Łęgu do granic południowych miasta, z powodu awarii znalazło się bez dostaw energii cieplnej. O problemach z ogrzewaniem  poinformowało w nocy miasto w mediach społecznościowych. Źródłem awarii było  rozszczelnienie się instalacji i wyciek wody. Do godz. 6 rano większość mieszkańców  mogła już cieszyć się przywróconym ciepłem w domach, choć temperatura kaloryferów wzrastała powoli. Najdłużej awaria trwała w okolicach Płaszowa i części ul. Wielickiej. MPEC  zakończył prac naprawcze około godziny 18:00.

Awaria sieci ciepłowniczej. Prawie 50 budynków bez ogrzewania

9 stycznia prawie 50 budynków w rejonie Krowodrzy było bez dostaw ciepłej wody. Awaria została zdiagnozowana około 8 rano i dotyczyła kilkudziesięciu budynków w rejonie ulicy Wrocławskiej i Mazowieckiej.  Bez ogrzewania i ciepłej wody było ok. 3 tysiące osób.

Awaria sieci ciepłowniczej. Prawie 50 budynków bez ogrzewania

Patrycja Bliska 

 

 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie