Balice. Straż graniczna zatrzymała Syryjczyka z podrobionymi dokumentami

Funkcjonariusze Państwowej Straży Granicznej w Krakowie zatrzymali obywatela Syrii, który przyleciał samolotem rejsowym z Aten. Posługiwał się dokumentami wydanymi przez władze Niemiec. Miały jednak przerobione daty ważności. Funkcjonariuszom tłumaczył, że chce ratować rodzinę przed wojną.

Ustalono, że mężczyzna przyjechał z Syrii do Niemiec w 2013 r. Przez około rok przebywał tam legalnie i pracował.

– Następnie, jak wyjaśnił, wyjechał, by ratować przed wojną swoją rodzinę mieszkającą w Syrii – informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej.

W 2017 roku za ponad 4 500 euro, jego dwóm żonom i trójce dzieci udało się przedostać do Turcji, a następnie w 2018 roku do Grecji.

– W związku z tym, że w tym czasie niemieckie dokumenty cudzoziemca utraciły ważność, zdecydował się on więc zostawić rodzinę w obozie dla uchodźców w Grecji, a sam poleciał do Polski, na podstawie uprzednio przerobionych niemieckich dokumentów. Stąd zamierzał pojechać do Niemiec, uzyskać stosowne dokumenty i sprowadzić swoje 2 żony i już 4 dzieci – czytamy w komunikacie PSG.

 

Cudzoziemiec po zatrzymaniu został przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. W porozumieniu z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Prądnik Biały ustalono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Syryjczyk umieszczony został w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w  Lesznowoli.

(ip)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie