Bardzo duże korki w Krakowie. Powodem poranny wypadek na obwodnicy

Ciężko zaczął się czwartkowy  poranek dla kierowców. Kierowcy poruszający się dziś po mieście tkwią w korkach. Wszystkie główne arterie są nieprzejezdne. Najgorzej jest na zachodzie i  południu miasta.

Dziś rano na obwodnicy Krakowa doszło do poważnego wypadku z udziałem ciężarówki. Wypadek miał miejsce we wczesnych godzinach porannych pomiędzy węzłami Kraków Południe i Kraków Bieżanów na A4. Ciężarówka uderzyła w bariery, ścinając także latarnię. Pojazd uderzył w bramownicę, która przewróciła się na pasy ruchu. Przewożony towar rozsypał się na jezdnię. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: 

Wypadek ciężarówki na obwodnicy Krakowa. Droga może zostać zamknięta w obydwu kierunkach (ZDJĘCIA)

Na czas akcji ratunkowej obwodnica była zamknięta  w obie strony. Występują duże utrudnienia w ruchu. Na jezdni w stronę Rzeszowa zator po godzinie 7 rano, miał 7 km długości, w kierunki Katowic – 4 km.  

Duża część kierowców postanawiała zjechać z obwodnicy i kontynuować jazdę przez Kraków. To przełożyło sie na wzmożony ruch w mieście. Sytuacji nie ułatwiają prowadzone w wielu częściach miasta remonty i zwężenia ulic. Zakorkowany jest cały rejon ronda Polsadu, gdzie w związku z budową linii tramwajowej do Mistrzejowic wprowadzone zostały zmiany w ruchu.

Wypadek na obwodnicy spowodował duże utrudnienia w zachodniej części Krakowa. W szczególności, utworzył się olbrzymi korek na Tynieckiej, Królowej Jadwigi, Olszanickiej oraz Księcia Józefa. 

Kierowcy utknęli w zatorach m.in. na Alejach Trzech Wieszczów, Opolskiej, al. 29 listopada, ul. Piastowskie

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie