Bat na piratów drogowych działa. Przerażające statystyki pierwszego tygodnia pracy specgrupy SPEED

400 ujawnionych wykroczeń, w tym ponad 250 przekroczeń dozwolonej prędkości i to w samym tylko Krakowie! To efekty pierwszego tygodnia działań policyjnej specgrupy SPEED.

Nieetatowy Zespół ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniem na Drogach „SPEED” został powołany 19 lipca w Komendzie Wojewódzkiej w Krakowie.

Do pracy w jego ramach zostało oddelegowanych około 50 funkcjonariuszy policji z wydziału ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego. Funkcjonariusze mają do dyspozycji superszybkie oznakowane i nie radiowozy, zaś policjanci przeszli specjalne szkolenie z dynamicznej jazdy, przeprowadzone na zamkniętym torze.

– Policjanci ze „SPEED-a” szczególnie zwracają uwagę na kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania – informuje Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Mundurowi zajmują się również monitorowaniem w mediach materiałów zamieszczanych przez internautów dotyczących agresywnego zachowania kierowców na małopolskich drogach.

W dniach od 19-25 lipca 2019 roku kilku funkcjonariuszy drogówki z grupy SPEED w samym tylko Krakowie (grupa działa na terenie całej Małopolski) ujawniło 400 wykroczeń, w tym ponad 250 przekroczeń dozwolonej prędkości. Wobec kierowców stwarzających zagrożenie na krakowskich drogach stosowano mandaty karne lub wnioski o ukaranie do sądu.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie