Beata Szydło poprowadzi PiS do wyborów w Małopolsce

Była premier Beata Szydło została szefową Małopolskiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości. Jej rzecznikiem prasowym – Michał Drewnicki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa. Rada Regionalna PiS będzie m.in. zatwierdzać listy wyborcze do małopolskiego sejmiku.

W sobotę, 15 października 2022 roku, odbyło się odbyło się posiedzenie Małopolskiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości. Rada Regionalna to statutowe ciało w ramach struktur PiS. W jej skład wchodzą parlamentarzyści partii z danego województwa, członkowie zarządu samorządu wojewódzkiego, pełnomocnicy okręgów czy przewodniczący klubów PiS w miastach będących stolicami okręgów wyborczych do Sejmu. Rada ma za zadanie koordynować działania partii w województwie, zatwierdzać listy wyborcze do Sejmiku Województwa Małopolskiego czy rekomendować kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Główny temat sobotniego spotkania – przygotowania do nadchodzących wyborów. – Pora zwiększyć tempo! – zapowiedziała szefowa PiS w Małopolsce, była premier Beata Szydło. – Ruszam w trasę i będę spotykała się z wszystkimi strukturami organizacyjnymi partii w Małopolsce. Będą to spotkania robocze, na których wypracujemy sposób działania, plany i strategię na najbliższe miesiące – zadeklarowała.

To mobilizacja PiS przed zbliżającymi się wyborami. Partia rządząca w kraju chce też odbudować młodzieżowe struktury.

(red)

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie