Będą kolejne lampy na Bulwarach. Do przetargu zgłosiła się jedna firma

Na Bulwarach Wiślanych ma być jeszcze jaśniej. W środę zakończył się przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Wpłynęła jedna oferta.

Dokumentacja dla dwóch odcinków powinna być gotowa do końca lipca, a dla pozostałych do końca października. Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, rozpoczęcie budowy oświetlenia planowane jest jeszcze w tym roku.

Po zakończonej inwestycji ZIKiT będą cieszyć także po zmroku i to na całej długości. W planach jest teraz montaż oświetlenia na Bulwarze Inflanckim, Wołyńskim, Poleskim, Tynieckim, Rodła oraz Podolskim z częścią Bulwaru Lotników Alianckich. Na początku musi jednak zostać opracowana dokumentacja, a następnie wybrany wykonawca. Zgodnie z planem najpierw ruszą prace na dwóch odcinkach, prawdopodobnie na Bulwarze Rodła i Bulwarze Inflanckim, ale jest też możliwość zamiany ich na inne dwa bulwary. W sumie na dwa lata zarezerwowanych jest 4,9 mln zł.

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku Bulwar Kurlandzki rozświetlają 63 latarnie oraz 48 lamp iluminacyjnych, natomiast na Bulwarze Czerwieńskim jest 49 nowych słupów oświetleniowych oraz 13 lamp iluminacyjnych.

(wm, krakow.pl)

Zobacz także