Będą nowe kierunki studiów UJ

W przyszłym roku studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogli wybierać dla siebie zupełnie nowe kierunki. UJ stawia na wysoko wyspecjalizowane kierunki takie jak: neuropsychologia i neurokongwistyka. Dodatkowo studenci będą mogli korzystać również z nowych kierunków na wydziale filologii oraz połączenia biologii z informatyką.

Dzięki nowym kierunkom neuropsychologii oraz neurokongwistyki studenci zyskają wiedzę niezbędną nie tylko w przypadku pracy psychologa, ale również zgłębią tajniki funkcjonowania układu nerwowego dzięki czemu będą mogli wykorzystać swoje studia w badaniach diagnostycznych z zakresu neuropsychologii klinicznej, czy też badań naukowych oraz prowadzić neurorehabilitację pacjentów z uszkodzonym mózgiem i cierpiących na choroby neurodegeneracyjne.

Wysoko wyspecjalizowanym kierunkiem, który od przyszłego roku akademickiego pojawi się na Uniwersytecie Jagiellońskim, będzie również bioinformatyka z biofizyką stosowaną. Studenci połączą więc specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk fizycznych, informatycznych oraz świata biologii. Zdobyte wykształcenie pozwoli im na pracę naukową oraz w firmach specjalizujących się w analizie danych, programowaniu oraz modelowaniu.

Na wydziale filologii studenci będą mogli korzystać z kierunku przekładoznawstwa literacko-kulturowego, studiów dalekowschodnich oraz neofilologii specjalizującej się w przekładzie literackim ze specjalizacjami w różnych językach. Największą zaletą nowych studiów udostępnionych przez Uniwersytet Jagielloński ma być tok ich prowadzenia. Wiele zajęć będzie miał charakter praktyczny, dzięki czemu studenci nie będą skupiali się jedynie na wiedzy teoretycznej.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie