Będą szybkie testy na obecność koronawirusa! Trafią do szpitali

pixels.com

Pod koniec tygodnia w Polsce pojawią się tzw. szybkie testy antygenowe, dzięki którym po 15 minutach będzie wiadomo, czy pacjent lub lekarz ma koronawirusa. Takie badania będą wykonywane na szpitalnych oddziałach ratunkowych i izbach przyjęć. Szybkie testy będą też wykonywane u pracowników personelu medycznego.

Jak już informowaliśmy, przez kilka ostatnich dni liczba wykonywanych testów na koronawirusa drastycznie spadła.

Koronawirus. Dlaczego spada liczba wykonywanych testów?

Ministerstwo zdrowia zapewnia, że znowu wykonywanych jest więcej badań -w ciągu ostatniej doby zrobiono ich ponad 8 tysięcy. – Nasze możliwości to prawie 20 tysięcy, więc myślę, że do tej liczby dobowej niedługo dojdziemy – zapewnił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ale to nie jedyna informacja dotycząca testów. Pod koniec tygodnia spodziewamy się dostawy tzw. szybkich testów antygenowych, dzięki którym otrzymanie wyniku możliwe jest w ciągu kilkunastu minut – poinformował wiceminister.

Szybkie testy będą przede wszystkim przeznaczone dla personelu medycznego. – Ale także chcemy, by używano ich na SOR-ach i izbach przyjęć, ponieważ trafiają tam pacjenci z innymi schorzeniami, ale i u nich może wystąpić zakażenie koronawirusem – powiedział Waldemar Kraska.

Test będzie można wykonać w 15 minut.

GS

Test na obecność przeciwciał koronawirusa można zrobić prywatnie – w dwóch miejscach w Krakowie

Zobacz także