Arcybiskup krakowski będzie wściekły! Dziś pod jego oknami zrobi się gorąco…

Wieczór solidarności ze społecznością LGBT / fot. KRKnews.pl

Będą tańczyć przeciwko homofobii, uprzedzeniom i indoktrynacji, ale także za edukacją, wiedzą oraz różnorodnością. Dziś organizacja Queerowy Maj będzie protestować pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3. Powodem wściekłości tęczowych działaczy jest kontrowersyjna ustawa „Stop pedofilii”, która trafiła do Sejmu. 

– Obywatelski projekt zmian fundacji „Stop pedofilii” jest w Sejmie od lipca, ale dopiero dzisiaj trafił na posiedzenie. Organizacja chce zakazać „demoralizacji i seksualizacji” dzieci, a w konsekwencji zwalczać edukację seksualną – informuje Oko.press.

– Odpowiedzialne za edukację seksualną środowiska wchodzą do kolejnych placówek oświatowych w Polsce, rozbudzając dzieci seksualnie oraz promując wśród uczniów homoseksualizm, masturbację i inne czynności seksualne – twierdzą działacze „Stop pedofilii”. 

5 lat więzienia za nauczanie o AIDS?

Jako podejrzane tematy zajęć, które mają propagować pedofilię, pomysłodawcy wymieniają zajęcia dotyczące m.in. antykoncepcji, profilaktyki ciąż wśród nieletnich i chorób przenoszonych drogą płciową, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu czy gender.

Na konsekwencje karne mieliby również być narażeni nauczyciele biologii, lekarze, ginekolodzy, dermatolodzy, psychologowie, artyści, wydawnictwa, aktywiści czy dziennikarze. 

Ustawę o edukacji seksualnej mają poprzeć Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja. Koalicja Obywatelska nawołuje do odrzucenia projektu ustawy. Głosowanie ma odbyć się w piątek.  

Będą tańczyć przeciwko kontrowersyjnemu projektowi

Ustawa nie spodobała się organizacji Queerowy Maj, która zapowiada „taneczny protest” pod oknem papieskim. Aktywiści mają zamiar spotkać się tam dzisiaj i,,, tańczyć w geście sprzeciwu.

Akcja rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie trwać do godz. 20.00

Ważna rocznica dla Kościoła Katolickiego

W dodatku dzisiaj miliony Polaków i katolików na całym świecie obchodzi ważną rocznicę – 41 lat temu Karol Wojtyła został papieżem. Tęczowe tańce w tak ważny dzień mogą rozwścieczyć abp. Marka Jędraszewskiego i wiernych…

js

Zobacz także