Będzie awaryjna naprawa torów

fot. zikit

Do końca roku zostanie przeprowadzona awaryjna naprawa odcinków torowiska tramwajowego na alei Solidarności.

Prace, które będą realizowane na odcinku pomiędzy ulicą Bulwarową i węzłem rozjazdów Kombinat powinny rozpocząć się w przeciągu dwóch tygodni. Pozwolą one utrzymać torowisko w dobrej kondycji do czasu modernizacji.

„Na torowisku w alei Solidarności wykonane zostaną następujące prace naprawcze: demontaż szyn i podkładów wraz z akcesoriami; montaż podkładów drewnianych wraz z akcesoriami (węzłami kotwiącymi); montaż szyn; wykonanie spawanych połączeń szynowych. W ramach robót zaplanowano również szlifowanie i podbijanie torowiska. Po zakończeniu prac przejazd pasażerów będzie bardziej komfortowy, a tramwaje będę poruszać się po torowisku z odpowiednią prędkością” – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Torowisko wzdłuż al. Solidarności przewidziane jest do modernizacji w 2019 roku, w ramach projektu Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, współfinansowanego ze środków UE. Wtedy to przebudowane zostanie torowisko tramwajowe w al. Solidarności wraz z układem drogowym na odcinku od Placu Centralnego do ul. Bulwarowej.

ip
zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT

Zobacz także