Będzie drugi pogrzeb Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu!

To już pewne! Ciała Marii i Lecha Kaczyńskich zostaną ekshumowane. Informację tę potwierdziła już prokuratura. Odniósł się do niej także brat byłego prezydenta – Jarosław Kaczyński. – To będzie pierwsza lub jedna z pierwszych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej – powiedział prezes PiS w wywiadzie udzielonym portalowi Onet.

– Zgodnie z prawem to jest decyzja prokuratury i nie widzę powodu, by w tym przypadku było inaczej – mówił Kaczyński. – Ja się zgadzam z decyzją o ekshumacjach. W przypadku mojego brata jest już mowa o terminach. To będzie jedna z pierwszych, jeśli nie pierwsza ekshumacja.

– Ze względu na wyjaśnienie wszystkich aspektów tego co stało się w Smoleńsku, taka jest decyzja prokuratury. Różne pytania, które są związane z przyczyną śmierci i traktowaniem ciał zostaną wyjaśnione. To decyzje suwerenne prokuratorów. Jak to wyjaśni tajemnice związane z katastrofą to jest to potrzebne – stwierdziła z kolei posłanka PiS Barbara Bubula w poniedziałkowej rozmowie w Radiu Kraków.

– To katastrofa związana z tragicznym wydarzeniem dla państwa. Zginęli ludzie pełniący ważne funkcje. Wyjaśnienie prawdy jest w pierwszej kolejności. Nie jest powiedziane niestety, że nie dochodziło do zamiany zwłok. Nie jest możliwe stwierdzenie czy we wszystkich grobach spoczywają odpowiednie osoby. To smutne, ale wszystkie rzeczy, które to wyjaśnią, są konieczne do zrobienia – dodała.

Ekshumacja ciał pary prezydenckiej oznacza, że w Krakowie ponownie odbędzie się pogrzeb Marii i Lecha Kaczyńskich.

(rg)

fot. David Berkowitz via Foter.com

9 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie