Będzie gorąco! W niedzielę na Rynku Głównym wiec Andrzeja Dudy oraz protest społeczności LGBT

Musisz przeczytać

W niedzielę na Rynku Głównym będzie gorąco i to nie z powodu globalnego ocieplenia. W tym samym miejscu i o tej samej porze odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z wyborcami oraz protest społeczności LGBT! – Jesteśmy na to przygotowani – zapewnia w rozmowie z KRKnews Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Spotkanie z prezydentem Dudą planowane jest na godz. 16. Wydarzenie odbędzie się na Rynku Głównym, ale nieznana jest dokładna lokalizacja.

W tym samym czasie pod pomnikiem Adam Mickiewicza rozpocznie się „Protest Przeciwko Karcie Nienawiści”, czyli Karcie Rodziny podpisanej przez Andrzeja Dudę. Demonstracja ma mieć charakter pokojowy i organizowany jest przez „Generację Nic”. Protestujący chcą pokazać sprzeciw przeciwko „homofobicznemu prawu” i niezgodę na dyskryminację. 

Protestujący przemaszerują przez Rynek Główny, a następnie skierują się ul. Grodzką, by dotrzeć do Placu Wszystkich Świętych. Następnie udadzą się ulicami: Franciszkańską, Straszewskiego i Piłsudskiego. Pochód zakończy się pod Biurem Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Retoryka 7. W proteście weźmie udział posłanka Daria Gosek-Popiołek. 

Organizatorzy skierowali na Facebooku apel do strajkujących. Proszą, by nie podchodzić do wyborców i sztabu Andrzeja Dudy oraz nie wdawać się z nimi w niepotrzebne dyskusje i nie prowokować ich. Jednocześnie protestujący proszeni są, by nie ulegać zaczepkom zwolenników prezydenta. „Generacja Nic” podkreśla, że protest ma być pokojowy. 

Spotkanie protestujących oraz zwolenników prezydenta Dudy oznacza żółte światło ostrzegawcze nie tylko dla krakowian, ale również dla krakowskiej policji. 

– Wiemy o tych zgromadzeniach. Siły i środki są przygotowane. Będziemy zabezpieczać te wydarzenia, jesteśmy na to przygotowani – mówi KRKnews.pl sierż. sztab. Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca