„Będzie jak z ustawą Szyszki. Deweloper będzie robić, co mu się podoba”

UMK / materiały prasowe

– To nie będzie tylko mieszkanie plus, ale też deweloperskie mieszkania. Będzie jak z ustawą ministra Szyszki. Deweloper będzie mógł robić, co mu się żywnie podoba – mówi w wywiedzie z Onetem Jacek Majchrowski. – Już słyszę głosy, że na terenie Klinów kupiono 18 hektarów, a już są podpisane przedwstępne umowy na kolejne. Mówi się łącznie o 70 hektarach – dodaje prezydent Krakowa.

– Tam brakuje każdego rodzaju infrastruktury, zarówno komunikacyjnej, technicznej czy zaopatrzenia w media. Jednak inwestor ma pełną świadomość, że w obecnych warunkach prawnych, czyli zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania, 50 procent tego terenu jest przeznaczona pod usługi, więc nie będzie można całości terenu wykorzystać pod zabudowę mieszkaniową. Jeśli jednak specustawa zacznie obowiązywać, to powstanie małe miasto w mieście, bez potrzebnej infrastruktury społecznej – dodaje Majchrowski w rozmowie z dziennikarzem Onetu.

Prezydent Krakowa mówi także między innymi o swoich relacjach z deweloperami. – Jest kilku deweloperów, którzy przychodzą i narzekają, że są szykanowani. Odsyłam ich wtedy do pani wiceprezydent lub wydziału architektury. I po czasie okazuje się, że nie mają racji.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Onet)

Zdjęcie tytułowe: UMK / materiały prasowe

Zobacz także