Będzie koncepcja dla trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Kiedy nimi pojedziemy?

Roboty na budowie Trasy Łagiewnickiej idą pełną parą. Ale już przygotowywana jest jej kontynuacja – Trasy Pychowicka i Zwierzyniecka. Znamy firmę, która opracuje koncepcję dla nowych tras. Nowe drogi, ważne dla Krakowa, mogą powstać w ciągu 10 lat.

Spółka miejska odpowiedzialna za te inwestycje właśnie rozstrzygnęła przetarg na koncepcję dla Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Zlecenie o wartości blisko 9,7 mln złotych dostanie konsorcjum, którego liderem jest jest krakowska firma MP.

To był już drugi przetarg na projekty Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Pierwszy został unieważniony, bo firmy chciały zbyt dużo za swoje opracowania. Na drugi przetarg wpłynęły dwie oferty. Wybrano najniższą cenę.

Fot. trasalagiewnicka.krakow.pl

Opracowanie wskaże warianty przebiegu obu nowych tras. Jednym z zadań dla projektantów będzie pokazanie, jak Trasa Pychowicka ma przebiegać w tunelu pod Wisłą. Alternatywą dla takiego przebiegu ma być most.

Wprawdzie na przekazanie całej dokumentacji konsorcjum ma trzy lata, ale przebieg Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej miasto powinno poznać już za rok. Kierowcy nowymi drogami przejadą za 10 lat. O ile nie będzie przeszkód w przygotowaniach do budowy. I będą pieniądze na sfinansowanie kosztownych inwestycji.

(GS)

Zobacz, jak buduje się Trasa Łagiewnicka [zdjęcia, video]

Najnowsze

Co w Krakowie