„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Będzie lepszy dojazd do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Siedem ofert wpłynęło w ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich przetargu na rozbudowę ul. Jakubowskiego. 

– Oferty, które wpłynęły w przetargu będą obecnie analizowane pod kątem formalnym. Co ważne, że wszystkie mieszczą się w limicie środków, jakie miasto zamierzało przeznaczyć na tę inwestycję – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM w Krakowie w rozmowie z oficjalną stroną miasta.

Inwestycja zakłada rozbudowę ulicy Jakubowskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Kostaneckiego, powstaną ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowane zasady parkowania. Wykonawca przebuduje też skrzyżowanie ul. Jakubowskiego z ul. Wielicką wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum. Powiększona będzie pętla autobusowa nieopodal szpitala UJ, co pozwoli na przyjęcie większej liczby autobusów.

Rozbudowa ulicy Jakubowskiego to drugie z zadań, które będzie realizowane przez ZIM w ramach modernizacji układu drogowego w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Kilka tygodni temu wyłoniono wykonawcę pierwszego z elementów tego przedsięwzięcia – przebudową ulicy Kostaneckiego zajmie się firma Colas Polska Sp. z o.o.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca