Będzie pięknie i pysznie. Uniwersytet Rolniczy zaprasza

Regionalne, zdrowe jedzenie, koncerty, poczęstunki, wesołe miasteczko, atrakcje dla dzieci i mnóstwo, mnóstwo więcej. Uniwersytet Rolniczy zaprasza na III Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR”. Zapowiada się ciekawie i smakowicie.

III Małopolskie Targi Żywności pod hasłem „Zasmakuj z UR” odbędą się w pierwszy weekend października. Będą miały charakter pikniku rodzinnego na otwartym powietrzu.

W sobotę, tj. 1 października Targi odbywać się będą w godzinach od 10.00 do 18.00, a w niedzielę – 2 października od 9.00 do 17.00. Całość wydarzenia będzie miała miejsce na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego, mieszczącego się przy ul. Balickiej 253. Uroczyste otwarcie wydarzenia zaplanowano na sobotę, 1 października, na godzinę 11:00.

Co jeść? Kiedy jeść? W jakich proporcjach? Jak powszechnie wiadomo – zdrowe odżywianie to regularne dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich ilościach i proporcjach. Głównym celem organizowanych na Uniwersytecie Rolniczym Targów ma być propagowanie idei zdrowego odżywiania. To także odpowiedź na rosnące zainteresowanie Małopolan produktami tradycyjnymi i regionalnymi.

W Targach udział weźmie kilkadziesiąt wystawców z Małopolski. Swoje wyroby prezentować będą producenci wyrobów mlecznych, mięsnych, czy soków. Nie zabraknie produktów pszczelarskich, tradycyjnego pieczywa, wyrobów garmażeryjnych (w tym pierogów) i wielu innych. Dla firm uczestniczących w wystawie, to niecodzienna okazja do zaprezentowania swoich produktów i oferty handlowej masowej publiczności, a także nawiązania cennych kontaktów.

W trakcie Targów odbywać się będą występy zespołów folklorystycznych, grup tanecznych, zespołów wokalno- instrumentalnych czy pokazy Zumby . Wystąpią m.in.: Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, „Studencki Zespół Góralski Skalni”, „Grupa Taneczna UR”, Zespół „Shine”. Planowany jest też pokaz kulinarny w wykonaniu Pani Zofii Grabskiej.

Przez cały czas trwania Targów odbywać się będą otwarte wykłady na tematy związane z żywnością i odżywianiem. Dowiemy się z nich m.in. wszystkiego na temat roli ziół i przypraw w żywności, wartości odżywczej i prozdrowotnej owoców i warzyw, „cudu natury”- rokitnika zwyczajnego, rolnictwa ekologicznego i in. W trakcie Targów nie zabraknie pokazów kulinarnych i baristycznych na stoisku Małopolskiej Szkoły Gościnności. Będzie tez można skorzystać z fachowych porad dietetyka czy trenera personalnego.
Dzięki współpracy z Klubem Kultury Mydlniki, przez cały czas trwania Targów odbywać się będą warsztaty plastyczne wielkoformatowe, filcowe ozdoby i in.. Dodatkowo animatorzy organizować będą gry i zabawy dla najmłodszych.

Program III Małopolskich Targów Żywności „Zasmakuj z UR”

Wykłady

Sobota 01.10.2016 r.

godz. 12:30 „Wartość odżywcza i prozdrowotna warzyw” – dr Aneta Grabowska (Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa)
godz. 14:00 „Rokitnik zwyczajny (Hippophaë rhamnoides L.) nieznany cud natury” – dr Urszula Sadowska (Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki)
godz. 15:00 „Rola ziół i przypraw w żywności” – prof. dr. hab. Elżbieta Pisulewska (Wydział Rolniczo-Ekonomiczny)

Niedziela 02.10.2016 r.

godz. 10.00 „Wartość odżywcza i prozdrowotna owoców” – dr hab. Ewa Dziedzic (Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa)
godz. 12:00 „Żywność na przestrzeni wieków” – dr Wiktor Berski (Wydział Technologii Żywności)
godz. 13:00 „Prośrodowiskowe aspekty rolnictwa ekologicznego” – prof. dr. hab. Kazimierz. Klima (Wydział Rolniczo-Ekonomiczny)

Występy artystyczne

Sobota 01.10.2016 r.

godz. 11:00 Oficjalne otwarcie i występ Zespołów: „Sygnalistów Myśliwskich Hagard”, „Grupy Tanecznej UR” oraz „Studenckiego Zespołu Góralskiego Skalni”
godz. 12:00 Pokaz kulinarny w wykonaniu Zofii Grabskiej
godz. 12:30 Występ Grupy Sorrir Por Favore
godz. 13:00 Pokaz baristyczny – stoisko Małopolskiej Szkoły Gościnności
godz. 13:30 Występ Studia Tańca „TamTan”
godz. 15:00 Pokaz baristyczny – stoisko Małopolskiej Szkoły Gościnności
godz. 16:00 Występ grupy tanecznej dorośli i dzieci klasyka tańca towarzyskiego „Szkoła Tańca Towarzyskiego Smarzyńscy”
godz. 16.30 Występ Zespołu Folklorystycznego „Mali Mydlniczanie”
godz. 17.00 Występ Zespołu wokalno-instrumentalnego „Bez Nazwy”

Niedziela 02.10.2016 r.

godz. 12:00 Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3 w Krakowie – Uczelniany Klub Integracyjny „Wilga” – pokazy taneczne
od godz. 11:00 o każdej pełnej godzinie – pokaz sporządzania oraz poczęstunek sokami i sorbetami na stoisku Małopolskiej Szkoły Gościnności
godz. 13:00 Koncert Krakowskiej Grupy Folklorystycznej z Mydlnik
godz. 14:00 Występ Grupy Sorrir Por Favore
godz. 16.00 Występ i mini warsztaty taneczne z „Show-Balet SHINE”
godz. 16.30 Wspólna zabawa na Zumbie z „Idea Fit”
godz. 17:15 Rozstrzygnięcie konkursu na „Najsympatyczniejszego Wystawcę”

Atrakcje

Wesołe miasteczko
Gry i zabawy dla najmłodszych z Grupą ANIMATOR
Warsztaty: warsztaty plastyczne wielkoformatowe, warsztaty filcowe ozdoby – Klub Kultury Mydlniki
Pokazy kulinarne oraz baristyczne na stoisku Małopolskiej Szkoły Gościnności
Poczęstunek markowymi – słodkimi produktami Małopolskiej Szkoły Gościnności
Pokaz sporządzania oraz poczęstunek sokami i sorbetami na stoisku Małopolskiej Szkoły Gościnności
Porady żywieniowe, zajęcia z trenerami z Klubu Treningu Funkcjonalnego
Przejażdżki na kucykach
Wystawa zwierząt gospodarskich.

(mm)

Zobacz także