Będzie podwyżka opłat za przejazd autostradą A4 Kraków – Katowice

Fot. commons.wikimedia.org

Stalexport chce podnieść opłaty za przejazd płatnym odcinkiem autostrady A4. Od października opłata dla samochodów osobowych wzrośnie z 10 do 12 złotych na każdej bramce. Za przejazd zapłacimy więc 24 złote. Wzrośnie też opłata z wykorzystaniem płatności automatycznych dla pierwszej kategorii – z 7 do 8 złotych w każdym punkcie poboru opłat.

Stalexport Autostrada Małopolska Stalexport Autostrada Małopolska poinformowała o skierowaniu wniosku w tej sprawie do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Zwykle takie wnioski i tak kończyły się podwyżką opłat.

Podwyżka obejmie auta osobowe. Na każdej bramce trzeba będzie zapłacić nie 10, a 12 złotych. W sumie za przejazd z Krakowa do Katowic – 24 złote.

Od października zmieni się też wysokość stawki preferencyjnej za przejazd pojazdów kategorii pierwszej (z wyłączeniem motocykli) z wykorzystaniem płatności automatycznych. Na każdej bramce będzie to o złotówkę więcej, czyli opłata pójdzie w górę z 7 do 8 złotych.

Stawki opłat za przejazd dla pojazdów pozostałych kategorii mają pozostać na dotychczasowym poziomie. Zachowane zostaną też stawki preferencyjne dla płacących elektronicznie.

GS

Mniejszy ruch na autostradzie A4 Kraków – Katowice, mniejsze zyski Stalexportu

Zobacz także