Będzie się działo! Kontrowersyjny wizjoner został radnym

Teraz już nic nie będzie takie samo. Obrady Rady Miasta Krakowa wreszcie powinny nabrać kolorów. I to za sprawą jednego człowieka! Jedni mówią o nim wizjoner. Inni, po prostu, wariat. Bez względu na te określenia, Łukasz Wantuch (bo o nim mowa) zasiądzie w fotelu miejskiego radnego.

Stanie się tak dlatego, że 31 października miejsce w radzie zwolni Jerzy Friediger. Prezydent Jacek Majchrowski zatwierdził bowiem decyzję komisji konkursowej, która wybrała Friedigera na to stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Nowy dyrektor to krakowianin z krwi i kości. Urodził się w tym mieście, tutaj ukończył V LO i studiował na Akademii Medycznej w Krakowie. Swoje życie zawodowe także związał ze stolicą Małopolski.

Od 20009 roku jest Radnym Miasta Krakowa. Przewodniczy Komisji Zdrowia i Profilaktyki RMK. Od ubiegłego roku pełni funkcję Społecznego Doradcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Ochrony Zdrowia. Teraz pokieruje szpitalem.

Jego miejsce w radzie zajmie Łukasz Wantuch, który w wyborach zajął miejsce tuż za Friedigerem. Obydwoje startowali oczywiście z listy Jacka Majchrowskiego. Być może kontrowersyjny polityk, jako miejski radny, zacznie realizować swoje, hmm…, wizjonerskie pomysły. Na naszym portalu już kilka dni temu zrobiliśmy zestawienie dziesięciu tych najbardziej absurdalnych. Zadaszone ścieżki rowerowe, podatek od głupoty, zamknięty krąg imion – to tylko niektóre z nich. Chcecie więcej? Wystarczy kliknąć TUTAJ i upajać się bogatą wyobraźnią przyszłego radnego Miasta Krakowa.

(ip)

Zobacz także