Tak będzie wyglądał kolejny park kieszonkowy. Tylko dla umysłów ścisłych?

fot. ZZM

Jest kolejny projekt. Zarząd Zieleni Miejskiej pokazał, jak ma wyglądać park kieszonkowy w Dzielnicy XII – Bieżanów-Prokocim. Miejsce ma pobudzać nie tylko miłośników natury, ale też… matematyków.

ZZM tak przedstawia nowy projekt:

„Podobno matematyka to królowa nauk. Włoski matematyk Leonardo Fibonacci prawdopodobnie zdawał sobie z tego sprawę jak nikt inny. Słyszeliście o złotej liczbie, złotej spirali lub złotym ciągu?

Jeśli nie, to już niedługo będziecie mieć okazję dowiedzieć się nieco więcej w „zakręconym” parku kieszonkowym zlokalizowanym w Dzielnicy XII – Bieżanów-Prokocim przy ul. Nad Potokiem.”

fot. ZZM

Fibonacci? Postanowiliśmy zajrzeć do zeszytów naszych dzieci, by odświeżyć pamięć. W końcu wylądowaliśmy na Wikipedii, a tam zagadka włoskiego uczonego z Pizy.

„Dwa ptaki wylatują w tym samym momencie ze szczytów dwóch wież, odległych od siebie o 50 metrów. Wysokość jednej wieży wynosi 30 metrów, a drugiej 40 metrów. Lecąc z tą samą prędkością dolatują w tym samym momencie do fontanny, usytuowanej na prostej pomiędzy dwiema wieżami (na poziomie gruntu). W jakiej odległości od podstawy każdej wieży znajduje się fontanna?”

No, to już wiemy, czy będziemy zajmować się w nowym parku. Nudno nie będzie.

(wm, ZZM)

fot. ZZM

Zobacz także