Berlin. Strażacy z Krakowa dali w Niemczech wspaniały popis

Krakowscy strażacy są mistrzami nie tylko w gaszeniu pożarów, ale także w sportowej rywalizacji. Udowodnili to w Berlinie zdobywając złoty medal na Mistrzostwa Europy Strażaków w biegu po schodach „12. Berlin Firefighter Stairrun”.

Berlin Firefighter Stairrun to niezwykle cenione zawody. Rywalizacja od lat przyciąga setki strażaków, którzy rywalizują o miano najbardziej wysportowanych. Nasi zawodnicy regularnie przywożą z imprezy wiele medali.

Na czym polegają berlińskie zawody strażaków? Zadaniem strażaków było wybiegnięcie na punkt widokowy hotelu Park Inn, tuż przy Alexanderplatz. Zawodnicy muszą przebiec aż 300 metrów, a następnie pokonać blisko 40 pięter.  Muszą zmagać się również z dodatkowymi utrudnieniami.

Cała rywalizacja odbywa się bowiem w pełnym umundurowaniu i z podpiętą aparaturą do ratowania życia. Liczy się sprawne i szybkie wejście na sam szczyt, a nasi strażacy od lat stanowią tu światową czołówkę.

W zawodach wzięło udział ponad 700 strażaków  z Niemiec, Polski, Belgii, Danii, Włoch, Finlandii, Francji, Czech, Szwajcarii, Węgier, Austrii i USA startowali w parach. Komendę 

Najszybszy w tym roku okazał się duet z PSP Kraków. Polscy strażacy asp. Mateusz Marta i kpt. Michał Błaszczk ukończyli sprint po schodach przez 39 pięter w czasie 5,53 minuty. Strażacy z Krakowa  osiągnęli najlepszy czas całych zawodów i obronili tytuł mistrzowski z 2023 roku

Pierwsze miejsce w kategorii „MIX” zdobyli: st.str. Anna Żółtak (JRG 1) oraz mł. asp. Konrad Kucała (JRG 3)

fot. JRG nr 3 w Krakowie

 

Najnowsze

Co w Krakowie