Bestialskie morderstwo na Wzgórzach Krzesławickich

Musisz przeczytać

Wpadł do mieszkania, wbił nóż przebywającemu tam mężczyźnie i uciekł. 69-letniemu krakowianinowi za morderstwo grozi teraz dożywocie.

8 maja policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem mężczyzny w jednym z mieszkań w rejonie Wzgórz Krzesławickich.

– Po przyjeździe pod wskazany adres, zgłaszający wskazał mieszkanie, w którym miało dojść do zdarzenia. W mieszkaniu policjanci znaleźli mężczyznę leżącego na podłodze z raną kłutą w okolicach klatki piersiowej. W tym momencie na miejsce przybyła także załoga pogotowia ratunkowego, która próbowała pomóc rannemu mężczyźnie. Niestety mimo prowadzonej reanimacji jego życia nie udało się uratować – informuje policja.

Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu odbywało się spotkanie, podczas którego grupa trzech znajomych spożywała alkohol. W pewnym momencie do mieszkania wbiegł sąsiad zamieszkujący w lokalu obok i zadał nożem cios w klatkę piersiową obecnemu tam 45-latkowi, a następnie uciekł.

– Funkcjonariusze szybko udali się pod ustalony adres, gdzie zatrzymali zamieszkującego tam 69-latka. W trakcie interwencji policjanci zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej zadany został cios pokrzywdzonemu. Przeprowadzone badanie pod kątem trzeźwości wykazało, że 69-latek był nietrzeźwy. W trakcie legitymowania okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. 69-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu – relacjonują policjanci.

Następnego dnia, w trakcie przesłuchania, zatrzymany przyznał, że dobrze znał się z denatem, jednak nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania ze względu na wypitą zbyt dużą ilość alkoholu.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu od 8 lat więzienia do dożywocia.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca