Bezlitosna oszustka! Bezczelnie wykorzystywała ludzki strach przed koronawirusem

Koronawirus / fot. Pixabay

Korzystała z ludzkiego strachu, by się dorobić! Koronawirus miał dać jej bogactwo, a może… zaprowadzić prosto do więzienia.

Jeden z policjantów przeglądając strony internetowe natknął się na Facebooku na ofertę zakupu testu na COVID-19, który można wykonać samodzielnie w miejscu zamieszkania. W poście kobieta ogłosiła, że testy będą dostępne od poniedziałku w cenie pomiędzy 35-50 zł, z dopiskiem, że będzie możliwa wysyłka. W związku z tym prosiła o skontaktowanie się z nią z podaniem numeru kontaktowego.

„W  powyższej sprawie Komisariat Policji w Trzebini przeprowadził wstępne czynności mające wyjaśnić okoliczności sprawy. Ustalono, że kobieta nie miała możliwości, aby dysponować takimi testami. Rozważane jest zatem wszczęcie postępowania w związku z usiłowaniem oszustwa – za co grozi do 8 lat pozbawiania wolności” – informuje policja.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego nas chronić przed wirusem. Mogą pojawić się osoby, które żerując  na ludzkiej obawie przed chorobą próbują czerpać  z korzyści z obecnej sytuacji.

jk

Zobacz także