Bezmyślnie wypalali trawy. Interweniujący strażacy dokonali przerażającego odkrycia [zdjęcia]

„Brak słów” – napisali strażacy, którzy na co dzień mają już serdecznie dość takich akcji. Tym razem, podczas gaszenia trwa, znaleźli zwęglone zwłoki zwierzęcia.

Co roku sytuacja powtarza się jak w Dniu Świstaka. Strażacy proszą i apelują, a część ludzi ma to w głębokim poważaniu i urządza sobie doroczne wypalanie traw.

Tym razem płomienie zebrały jednak większe żniwo. W wypalanych hektarach traw znalazło się zwierzę, które nie miało już ucieczki.

Brak słów…. z dedykacją dla podpalaczy! Na zdjęciach skutki tegorocznych pożarów traw. A co gdyby w tym miejscu…

Posted by Ochotnicze Straże Pożarne Krakowa on Wednesday, April 3, 2019

„A co gdyby w tym miejscu znalazł się jakiś człowiek lub dziecko? Do kiedy takie działanie będą tolerowane przez prawo i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli?” – piszą strażacy.

Oni już też mają serdecznie dość jeżdżenia od podpalonych traw i proszą o pomoc… wszystkich. Od zwykłych obywateli po poliyków. 

„Apelujemy do mieszkańców o zgłaszanie przypadków podpalenia, a Policję i Straż Miejską prosimy o częstsze patrole w rejony szczególnie zagrożone i o największej ilości takich zdarzeń. W epoce dronów, które zaglądają ludziom do kominów nie jest to specjalnie trudne. Jest to również zadanie dla władz samorządowych, by uchwały i przepisy zniechęcały do uprawiania tego procederu” – piszą przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych w Krakowie.

 
 
 

Najnowsze

Co w Krakowie