Bezpieczniej na Trasie Łagiewnickiej. Uruchomiono telefon interwencyjny

Musisz przeczytać

Spółka Zarządzająca Trasą Łagiewnicką uruchomiła telefon interwencyjny, dzięki któremu kierowcy będą mogli zgłaszać sprawy związane z utrzymaniem i bezpieczeństwem na trasie. Pod numerem 12 2007000 można zgłaszać wszelkie kwestie dotyczące drogi takie jak: uszkodzenia nawierzchni, problemy z oznakowaniem drogowym, zielenią czy kwestie związane z bezpieczeństwem.

Jak informuje spółka Trasa Łagiewnicka S.A nowy numer interwencyjny już działa  – Telefon obsługiwany jest  przez dyspozytorów Centrum Zarządzania Trzecią Obwodnicą i dostępny jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy mają zapewniony nieprzerwany dostęp do informacji związanych z utrzymaniem Trasy Łagiewnickiej – tłumaczy zarządca trasy. 

Jakie są korzyści dla kierowców dzięki nowej infolinii ? Przede wszystkim numer ten ułatwi komunikację między kierowcami, a Centrum Zarządzania. W przypadku awarii, wypadku drogowego, utrudnień czy innych problemów użytkownicy Trasy Łagiewnickiej będą mogli szybko skontaktować się z odpowiednimi służbami interwencyjnymi. Nowa dyspozytornia jest już przygotowana do zarządzania całą trzecią obwodnicą, dzięki czemu reakcja na zgłoszenia będzie jeszcze bardziej efektywna.

Kontakt z Centrum Zarządzania Trzecią Obwodnicą dostępny jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, fot. Trasa łagiewnicka S.A

 – Dzięki wprowadzeniu tego numeru mamy nadzieję na jeszcze skuteczniejszą komunikację z mieszkańcami oraz szybsze reagowanie na wszelkie problemy, które mogą wystąpić na trasie – podkreśla spółka Trasa Łagiewnicka S.A.

Trasa Łagiewnicka to 3,5-kilometrowa droga na południu Krakowa z siedmioma tunelami (sześcioma drogowymi i jednym tramwajowym). Oddana do użytku została w sierpniu 2022 roku. Niemal 60 procent drogi umieszczono w tunelach pod terenami sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz ulicą Zakopiańską. Umowa na budowę trasy podpisana została 17 marca 2017 roku. Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu 2018 roku i trwały do czerwca 2022 roku. Inwestycja została zrealizowana w formule „projektuj i wybuduj”. 

Za realizację inwestycji odpowiadała spółka Trasa Łagiewnicka S.A. Spółka po zakończeniu budowy odpowiada za utrzymanie nawierzchni drogi, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, infrastruktury tramwajowej, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą.

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca