Bezsensowna demolka. Pijana kobieta z samego rana uszkodziła kilka samochodów

Co ci ludzie mają w głowach? Krakowscy policjanci zatrzymali troje ludzi, którzy w dwóch osobnych incydentach uszkodzili kilka zaparkowanych samochodów.

Pod koniec czerwca br. policjanci z Wydziału Sztab KMP Kraków udali się na krakowski Ludwinów, gdzie na jednej z ulic miało dojść do uszkodzenia kilku zaparkowanych tam pojazdów. Po przyjeździe na miejsce świadkowie przekazali funkcjonariuszom szczegóły zdarzenia. W trakcie sprawdzenia pobliskich ulic mundurowi zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi osoby odpowiedzialnej za zniszczenia. 44-latka została wylegitymowana, a następnie zatrzymana i przewieziona do Komisariatu Policji V w Krakowie.

Jak się okazało, kobieta w godzinach porannych za pomocą drewnianego przedmiotu zarysowała kilka pojazdów zaparkowanych przy drodze, a w jednym z nich uszkodziła przednią szybę. Ponadto badanie pod kątem trzeźwości wykazało, że kobieta spożywała wcześniej alkohol. Właściciele uszkodzonych pojazdów wycenili straty na kwotę blisko 8 tysięcy złotych. Zatrzymana usłyszała zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobna sytuacja miała miejsce 6 lipca br. kiedy to policjanci odebrali zgłoszenie o uszkodzonych pojazdach w rejonie Bieńczyc. Po udaniu się w to miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji VII w Krakowie szybko zlokalizowali dwóch mężczyzn, którzy według relacji świadków dokonali uszkodzeń w postaci zarysowań karoserii, uszkodzenia lusterek oraz rozbicia szyby w jednym z pojazdów. 22-latek oraz jego dwa lata starszy kolega zostali zatrzymani, a następnie przewiezieni do policyjnej jednostki.

Okazało się, że w tym przypadku sprawcy również byli nietrzeźwi. Właściciele pojazdów w związku z przestępczym działaniem mężczyzn wycenili szkody na blisko 13 tysięcy złotych. Dwóm podejrzanym przedstawiono zarzuty zniszczenia mienia i podobnie jak wcześniej zatrzymanej kobiecie grozi im 5 lat odsiadki.

ml, KWP Kraków

Zobacz także